Nowe przeszkody dla skateparku przy ul. Potockiej

Autor pomysłu:
Monika Krauze
Status:
projekt w głosowaniu
Szacowany koszt:
200 000 zł
Lokalizacja:
Warszawa, ul. Potocka 1
Poparcie pomysłu: 3
Proponujemy wymianę (a tam, gdzie to możliwe - naprawę) zużytych przeszkód znajdujących się w skateparku przy ulicy Potockiej. Jednocześnie chcemy zastąpić najmniej popularne elementy przeszkodami o innym charakterze, aby uatrakcyjnić bywalcom skateparku spędzany tam czas.

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Skatepark jest czynny w godzinach 9-21, wstęp jest bezpłatny.

Pełny opis projektu

Skatepark przy ulicy Potockiej już od kilku lat - a szczególnie momentu, gdy dorobił się dachu - cieszy się znaczącą popularnością wśród (nie tylko!) młodych entuzjastów deskorolek, rolek, hulajnóg oraz rowerów. Co ciekawe, oprócz mieszkańców dzielnic sąsiadujących stałymi bywalcami są tu również przedstawiciele okolic nawet tak odległych jak Ursynów.

Niesłabnące zainteresowanie obiektem wśród Warszawiaków, niekiedy prowadzące nawet do sytuacji, gdy chętnych do jazdy znajduje się tu więcej niż samej przestrzeni, potwierdza, że miasto powinno inwestowac w rozwój skateparków. I choć tych powoli przybywa, nie powinniśmy zapominać o restaurowaniu obiektów już istniejących.

Obecnie stan poszczególnych przeszkód na Potockiej pozostawia sporo do życzenia (a przez to: mniej do jeżdżenia). Metalowe części odstają, wszystkie wodoodporne powierzchnie już dawno zdążyły się zetrzeć oraz częściowo rozwarstwić, a ponadto niektóre elementy nie są zasadniczo używane, przez co jedynie zajmują niepotrzebnie miejsce.

Z tego względu chcemy, aby krytycznym okiem przyjrzeć się obecnemu zestawowi przeszkód, naprawić to, co naprawić można, a pozostałe przeszkody zastąpić świeżymi odpowiednikami i/lub zupełnie nowymi elementami. Przedstawiony w załączniku plan stanowi punkt wyjścia, który ostatecznie powinien zostać skonsultowany z użytkownikami skateparku. Jednocześnie należy pamiętać o tym, aby realizację przeszkód powierzyć finalnie takiej firmie, która faktycznie ma już doświadczenie z tego rodzaju konstrukcjami i swoimi działaniami nie wyświadczy bywalcom Potockiej tzw. niedźwiedziej przysługi.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Skatepark na Potockiej stanowi jeden z najpopularniejszych obiektów tego typu w Warszawie. Skutkiem ubocznym popularności jest wysoki poziom zużycia stojących tam przeszkód, co zagraża bezpieczeństwu użytkowników, a ponadto uniemożliwia pełne wykorzystanie możliwości skateparku.
W zaistniałej sytuacji chcielibyśmy zadbać o to, aby fani deskorolki, rolek, rowerów oraz hulajnóg mogli jeździć w bezpiecznych warunkach, a jednocześnie cieszyć się z urozmaicenia, jakie przyniesie wymiana przeszkód na nowy zestaw.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Funbox z grindboxem - 40 000 zł
Quarter pipe mniejszy - 15 000 zł
Minirampa połączona z quarterem - 80 000 zł
Poręcz prosta - 1 600 zł
Bank ramp - 20 000 zł
Grindbox - 9 000 zł
Wielopoziomowa platforma do tricków typu slide i grind - 30 000 zł
Wymiana zużytych elementów 4 400 zł

Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
bieżące remonty oraz konserwacja: 5 000 zł

Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 5 000,00 zł
Typ pomysłu:
sport/fitness
Dla kogo:
dzieci, mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd gminy Żoliborz

Lokalizacja: ul. Słowackiego 6/8, 00-001 Warszawa Telefon 22 560 13 13

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości