Na budżet obywatelski można głosować w autobusie

  • Express Ilustrowany
Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego jest na półmetku. Zgierzanie mogą jeszcze oddać głos w tej sprawie do 2 października. Aby im to ułatwić, w miasto wyruszył specjalny autobus, w którym znajduje się mobilny punkt głosowania.

Jacek Zemła

Jeszcze przez 10 dni trwać będzie głosowanie na projekty B.O. * 5 października planowane jest ogłoszenie wyników.

Oczywiście można też głosować w punktach stacjonarnych - w Urzędzie Miasta Zgierza (pl. Jana Pawła II 16, lub ul. Popiełuszki 3a) oraz internetowo na stronie https://budzet.zgierz.pl. Specjalny autobus pojawi się w nadchodzącym tygodniu w godzinach 12-20 na kilku osiedlach. 25 września będzie to Krzywie-Chełmy (zaparkuje u zbiegu ulic Lelewela i Wiewiórskiej); 26 września Proboszczewice-Lućmierz (ul. Ozorkowska 66 - zatoczka przy sklepie); 27 września Podleśna (róg ulic Kasprowicza i Dygasińskiego); 28 września Chełmy-Adelmówek (ul. Osiedlowa - przy ul. Łódzkiej); 29 września Nowe Miasto (ul. Dubois i ul. Cezaka - za skrzyżowaniem) oraz dodatkowo w poniedziałek 2 października Stare Miasto (ul. Gałczyńskiego - przygalerii handlowej).

Głosować na wybrane projekty budżetu obywatelskiego może każdy mieszkaniec Zgierza. Powinien oddać głos na trzy różne projekty, przy czym najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej oceniony 1 punkt.

W przypadku, gdy głos zostanie oddany na jeden lub dwa projekty, będzie uznany za nieważny. Suma uzyskanych punktów decyduje o kolejności projektów na liście do realizacji.

W III edycji Zgierskiego Budżetu Obywatelskiego pula środków do wydania na pomysły mieszkańców została zwiększona do 800 tys. zł. Z 38 zgłoszonych projektów, pozytywną weryfikację przeszły 33. Jeden projekt został wycofany przez wnioskodawcę.

Zgodnie z harmonogramem, 5 października zostaną ogłoszone wyniki głosowania i podane nazwy projektów, które zostały wybrane. Będą one realizowane jako inwestycje miejskie w roku przyszłym, czyli 2018.
Warto się zapoznać
Listę projektów, poddanych pod głosowanie, można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Zgierza.

DZISIAJ KONIEC ŚWIATA. KONIEC ŚWIATA 2017 CZY TO PRAWDA. KONIEC ŚWIATA 2017 O KTÓREJ GODZINIE
UCHO PREZESA 18 ZA DARMO NA YOUTUBE 2 SEZON
EUROJACKPOT CENA. EUROJACKPOT WYNIKI LOSOWANIA, EUROJACKPOT ZASADY GRY
ZMIANA CZASU NA ZIMOWY 2017. KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI?
TO MA BYĆ ZIMA STULECIA! ZIMA W TATRACH. Zima 2018 pogoda. JAKA BĘDZIE ZIMA W 2018?

[ZOBACZ INFO Z POLSKI [FILM}

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ INFO Z POLSKI [FILM}