Rewitalizacja terenu po żwirowni w Cierpicach (przy ul. Kolejowej)

Autor pomysłu:
Mieszkańcy gminy Wielka Nieszawka
Status:
projekt w głosowaniu
Szacowany koszt:
18 890 zł
Lokalizacja:
Wielka Nieszawka
Poparcie pomysłu: 0
Założeniem projektu jest zagospodarowanie terenu po byłej żwirowni na terenie sołectwa Cierpice, który usytuowany jest na obszarze od skrzyżowania ulicy Ogrodowej z Kolejową i biegnie równolegle wzdłuż tej drugiej w kierunku SP Cierpice (wg. ewidencji gruntów jest to część działki o nr 140/7). Zagospodarowanie polegać ma na wyrównaniu terenu wyrobiska, jego oczyszczeniu z mniejszych tzw. „samosiejek”, pozostawieniu natomiast większych, rosnących tam sosen wraz ze starą, piękną, rozłożystą sosną, która uatrakcyjnia wizerunkowo teren i zapewni cień dla osób chcących skorzystać z niego w słoneczne dni. Proponuje się by w cieniu tego największego drzewa postawić stolik wraz z siedziskami, tworząc w ten sposób miejsce do ewentualnego odpoczynku dla rowerzystów, czy miejsce spotkań dla mieszkańców. Obok wskazanej lokalizacji przebiega wybudowana ścieżka rowerowa, a proponowane zagospodarowanie terenu uporządkuje zdegradowany teren, podkreśli piękno miejscowej natury i umożliwi rekreacyjne korzystanie z rewitalizowanego terenu przez mieszkańców i turystów. Działania wymagane do realizacji przedsięwzięcia to:

1. Wykarczowanie tzw. „samosiejek” – oczyszczanie terenu; 2. Wyrównanie terenu – zasypanie wyrobiska po żwirowni; 3. Zakup i ustawienie stołu z siedziskami pod największym z drzew. Od lat teren wyrobiska „straszy” swoim wyglądem, przez co negatywnie wpływa na wizerunek Gminy, widziany oczami mieszkańców jak i pasażerów PKP, którzy z okien pociągu poruszającego się po przebiegającej w sąsiedztwie linii kolejowej oglądają jedynie porośnięte „samosiejkami” wyrobisko. Pomysłem proponowanym do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2020 jest rewitalizacja terenu byłej żwirowni w Cierpicach przy ul. Kolejowej. Obok poprawienia wizerunku Gminy poprzez zagospodarowanie wskazanego terenu, mieszkańcy i ewentualni turyści (korzystający ze ścieżki rowerowej) zyskają miejsce do odpoczynku. Planowane wyposażenie terenu w stolik i ławki, sprzyjać będzie rodzinnej rekreacji. Wskazany do zagospodarowania teren, który z uwagi na bliskość linii kolejowej ma zapewne ograniczone spektrum mogących zostać tam ulokowanych inwestycji, wykorzystany zostanie do poprawy jakości życia mieszkańców sołectwa i całej Gminy. Występujące w dalszej części działki (w kierunku SP Cierpice) nachylenie terenu, stanowić mogłoby miejsce do terenowej jazdy rowerami, zimą „mini stok” do zjazdów saneczkowych
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Gminy Wielka Nieszawka

Lokalizacja: ul. Toruńska 12, 87-165 Wielka Nieszawka Telefon 56 678 10 93

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości