Pięć sposobów podziału miejskiej kasy w Wągrowcu

  • Tygodnik Wągrowiecki
Spośród pięciu projektów będą wybierali wągrowczanie w ramach budżetu obywatelskiego miasta. Jak się okazuje, do budżetu zgłoszono czternaście zadań.

Arkadiusz Dembiński

Spośród pięciu projektów będą wybierali wągrowczanie w ramach budżetu obywatelskiego miasta. Jak się okazuje, do budżetu zgłoszono czternaście zadań.

- Zgodnie z zapisem w ogłoszeniu o naborze projektów w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok, „konsultacjom społecznym zostanie poddanych nie więcej niż 7 zadań, wskazanych przez Burmistrza Miasta spośród wszystkich projektów, złożonych na prawidłowo wypełnionych formularzach zgłoszeniowych” - wyjaśniają przedstawiciele ratusza. Najczęstszym powodem odrzucenia projektu był fakt, że dotyczył on terenu nienależącego do miasta. W jednym przypadku kwota zadania przekraczała tę jaka może być przeznaczona na budżet obywatelski.

Ostatecznie pod głosowanie ratusz podda pięć pomysłów: Wągrowiecki zakątek literacki przy ul. Reja; Linarium w Park 600-lecia; Siłownia typu street workout i ścianka wspinaczkowa w OSiR; Psi park przy ul. 11 Listopada; Oświetlenie ul. Boya-Żeleńskiego, Wyspiańskiego, Kruczkowskiego, Frycza Modrzewskiego i Staffa.

- Przypominamy, że o wpisaniu wybranych projektów lub projektu do przyszłorocznego budżetu zdecydują wyniki głosowania, w którym mogą wziąć udział wyłącznie pełnoletni mieszkańcy Wągrowca. Głosować można tylko raz i tylko na jeden z projektów. Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego 2018 znajduje się na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej - informują przedstawiciele wągrowieckiego ratusza. Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego miasta rozpocznie się 22 sierpnia i potrwa do 5 września.

Nowe stawki VAT. Co zdrożeje?

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości