Tężnia solankowa dla Osiedla Niedźwiadek i mieszkańców Ursusa Północnego

Autor pomysłu:
Szymon Obiesło
Status:
projekt w głosowaniu
Szacowany koszt:
360 000 zł
Lokalizacja:
Warszawa, Teren skweru u zbiegu ulic Orląt Lwowskich i Wojciechowskiego, na terenie działki ew. nr 67 ob. 2-09-08
Poparcie pomysłu: 74
Tężnia będzie służyć mieszkańcom jako miejsce wypoczynku i relaksu, a także wpływać pozytywnie na samopoczucie i zdrowie. Projekt zakłada budowę konstrukcji z drewna i gałęzi tarniny, na które będzie spływać solanka, a rozbijając się o poszczególne gałązki, wytworzy przyjazny mikroklimat.

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Tężnia będzie obiektem publicznym, dostępnym dla wszystkich.

Pełny opis projektu

Tężnia to budowa z drewna i gałęzi tarniny, na które spływa solanka rozbijając się o poszczególne gałązki. Ten prosty proces wytwarza mikroklimat, który pomaga m.in. w profilaktyce schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, nadciśnieniu, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania. Przebywanie w podobnym miejscu ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, w wielu przypadkach jest wręcz wskazane.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Tężnia ma spowodować lepsze samopoczucie mieszkańców Ursusa Północnego oraz podnieść jakość życia. Mikroklimat tworzony przez tężnie jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt budowy tężni solankowej został opracowany na podstawie konstrukcji znajdującej się przy pl. Hallera w Warszawie. Zawiera się w nim budowa konstrukcji z drewna oraz wyposażenie m.in. gałęzie tarniny oraz solanka. Obejmuje także koszt dodatkowych nawierzchni pieszych i placyku wokół obiektu, ławek i koszy na śmieci.

Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt utrzymania ograniczają się m.in. do opieki konserwatorskiej oraz pracy pompy wodnej, która transportuje solankę. Kosztem dodatkowym jest również sama solanka.

Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 29 000,00 zł
Typ pomysłu:
profilaktyka
Dla kogo:
dzieci, mieszkańcy dzielnicy, seniorzy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd gminy Ursus

Lokalizacja: pl. Czerwca 1976 r. nr 1, 02-495 Warszawa Telefon 22 4436000

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości