W piątek rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Tychów

  • Dziennik Zachodni
5 milionów złotych – tyle mają do wykorzystania mieszkańcy Tychów w ramach budżetu partycypacyjnego w tym roku. Głosowanie rozpocznie się w najbliższy piątek (16.09). Głosy będzie można oddawać do 23 września.

Justyna Przybytek

5 milionów złotych – tyle mają do wykorzystania mieszkańcy Tychów w ramach budżetu partycypacyjnego w tym roku. Głosowanie rozpocznie się w najbliższy piątek (16.09). Głosy będzie można oddawać  do 23 września.
 
W sumie w ramach III Budżetu Partycypacyjnego w Tychach wpłynęły 181 wnioski, 47 z nich uzyskało ocenę negatywną, 16 wniosków połączono, z jednego wniosku zrezygnowano. O losie 124 wniosków zdecydują mieszkańcy. Najwięcej projektów zgłoszono w okręgach:  Osiedle Stare Tychy i Osiedle B (po 15 wniosków), Osiedle  Wartogłowiec, Zwierzyniec (14 wniosków) oraz Osiedle E ( 11 wniosków). Najmniejszą liczbę wniosków złożono w okręgach: Cielmice, Osiedle Ogrodnik; Osiedle Balbina; Osiedle T, W (po 3 wnioski).

Na 124 wnioski ocenione pozytywnie można głosować od 16 do 23 września - korespondencyjnie i bezpośrednio przez złożenie formularza w Punkcie Konsultacyjnym danego Okręgu, w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 lub w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30, pok. 209 (16 września oraz 19-23 września) oraz elektronicznie przez 8 dni ( 16-23 września) za pośrednictwem strony internetowej www. razemtychy.pl.

Pamiętać trzeba jednak o kilku zasadach: - Głosować na projekty może każdy mieszkaniec miasta Tychy posiadający pobyt stały, który ukończył 16 lat, wybierać można jedynie projekty należące do swojego okręgu, każda osoba może zagłosować tylko jeden raz na wybrane projekty. Ważne jest także to, że głosującemu przysługuje 10 punktów, które może dowolnie rozdzielić pomiędzy dostępne projekty (możliwe jest oddanie całej puli punktów na jeden projekt) – mówi Krystyna Rumieniuch – naczelnik wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy.

*Marszałek Saługa: PiS buduje swoją siłę na lęku ludzi ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
*Wojewoda Wieczorek: Nie będzie medialnych rozliczeń ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
*Katowice: 390 porzuconych psów i kotów w te wakacje ZOBACZ ZDJĘCIA, MOŻE ZECHCESZ ADOPTOWAĆ
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości