Profesjonalne kosze/pojemniki do segregacji odpadów

Autor pomysłu:
lakier666@gmail.com
Status:
pomysł
Szacowany koszt:
120 000 zł
Lokalizacja:
Toruń, ul. Stanisława Przybyszewskiego
Poparcie pomysłu: 48
W parku miejskim na Bydgoskim Przedmieściu, a dokładnie na Błoniach, brakuje pojemników na śmieci z prawdziwego zdarzenia. Aktualnie wyglądają one w ten sposób, że są zawieszone na dwóch kijach zwykłe worki foliowe bez możliwości segregacji, z których łatwo wypadają śmieci i które często są przepełnione, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim kiedy to mieszkańcy np grillują.

Mogłyby w tym miejscu powstać punkty z profesjonalnymi pojemnikami do segregacji odpadów (plastik, szkło, pozostałe), najlepiej podziemne, takie jak mamy na starówce, choć ostatecznie mogłyby być to wolnostojące plastikowe pojemniki. Takie rozwiązanie pozwoliłoby kształtować świadomość ekologiczną wśród mieszkańców i zadbać jednocześnie o czystość w parku.

Oprócz tego warto byłoby też postawić więcej "zwykłych" koszy, których po prostu tam brakuje.
Typ pomysłu:
ekologia
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Torunia

Lokalizacja: ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń Telefon 56 611 87 77

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości