Szamotulski Budżet Obywatelski. Głosowanie kończy się DZISIAJ!

To już ostatni dzwonek! Tylko do dziś do północy będzie można zagłosować na zadania zgłoszone do Szamotulskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie czekaj do ostatniej chwili i już dziś zadecyduj o tym, na co wydanych zostanie pół miliona złotych!

Magda Prętka

Przypomnijmy, że w głosowaniu, które odbywa się za pośrednictwem strony SZAMOTULSKI BUDŻET OBYWATELSKI, bierze udział 8 projektów, z czego 5 propozycji dotyczy inwestycji sołeckich, a 3, to zadania miejskie.

Wśród inwestycji proponowanych do realizacji na terenie wsi znalazły się: budowa skateparku w Pamiątkowie, budowa toru rowerowego typu pump-track w Mutowie, termomodernizacja sali wiejskiej w Otorowie, oświetlenie ulic w miejscowości Kępa (proponowane zadanie obejmuje ulice: Szafirową, Koralową, Diamentową, Szmaragdową, Rubinową, Perłową i Turkusową) oraz zadanie pn. „Przyjazne boisko sportowe w Śmiłowie”. To ostatnie zakłada zakup i montaż piłkochwytu oraz 2 kabin dla zawodników rezerwowych.

Z kolei wśród zgłoszonych zadań miejskich znalazły się: budowa placu zabaw przy ulicy Felińskiego, instalacja stacjonarnych stacji naprawy rowerów oraz drewnianych wiat rowerowych w miejscach najbardziej uczęszczanych przez rowerzystów oraz projekt pn. „Ratujemy życie”. Jego celem jest instalacja defibrylatorów w przestrzeni publicznej ( biblioteka miejska, Szamotulski Ośrodek Kultury, hotel „Maraton” lub pływalnia oraz Zespół Szkół nr 1).

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 31 października. Łącznie, do rozdysponowania jest pół miliona złotych, przy czym na projekty miejskie przeznaczona zostanie kwota 300 tys. zł, a na projekty wiejskie – 200 tys. zł.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości