Świętochłowice: Otwarcie wielopokoleniowego miejsca aktywnego wypoczynku w Piaśnikach ZDJĘCIA

  • Dziennik Zachodni
Budżet obywatelski 2017 w Świętochłowicach: Zrealizowano pomysł Jerzego Wawrzyczka. Zbudowano urządzenia do ćwiczeń, a także stół do ping-ponga. W Piaśnikach powstało miejsce, gdzie wolny czas mogą spędzać całe rodziny.

Olga Krzyżyk

Po raz czwarty mieszkańcy Świętochłowic zdecydowali co chcą, aby powstało w ich dzielnicach. Przypomnijmy, że w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego miasto przeznaczyło pół miliona złotych, po 100 tysięcy złotych na każdą z pięciu dzielnic Świętochłowic - Centrum, Chropaczów, Lipiny, Piaśniki i Zgoda. Wyniki poznaliśmy 30 marca. Od tego czasu rozpoczęła się realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców. Pierwszą inwestycją zrealizowaną w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego był plac zabaw w Chropaczowie przy ul. Ślęzan.

W zeszły piątek, 10 listopada, odbyło się natomiast oficjalne otwarcie zwycięskiego projektu w Piaśnikach, czyli wielopokoleniowego miejsca aktywnego wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców przy Szkole Podstawowej nr 1.

- W pobliskim parku Heiloo jest nowy plac zabaw dla dzieci. Brakowało jednak miejsca, gdzie wolny czas może spędzić młodzież i dorośli. W Piaśnikach jest właśnie sporo młodzieży i emerytów, dlatego potrzebne było miejsce właśnie dla nich - mówi Jerzy Wawrzyczek, miejski radny i pomysłodawca tego projektu.

Wielopokoleniowe miejsce wypoczynku ma łączyć mieszkańców dzielnicy w każdym wieku, dlatego zbudowano tu zarówno plac zabaw, jak i urządzenia street workoutu, stół do ping-ponga, szachownicę, a także boisko do gry w petanque (bule).

- To drugie boisko do gry w bule w mieście. Pierwsze jest na terenie OSiR „Skałka”. Podczas piątkowego otwarcia widać było, że młodzież zainteresowała się tę grą i może nawet organizowane będą rozgrywki osiedlowe - zastanawia się Jerzy Wawrzyczek.

W ramach BO 2017 gotowe są już cztery inwestycje: strefa aktywności rodzinnej przy SP nr 4, plac zabaw przy ul. Ślęzan, boisko do piłki koszykowej, bieżnia i siłownia na wolnym powietrzu przy SP nr 19 i wielopokoleniowe miejsce w Piaśnikach. Piąte zadanie, modernizacja placu zabaw na osiedlu Podgórze przy ul. Śląskiej w Zgodzie zostanie zrealizowane w przyszłym roku.

POLECAMY TWOJEJ UWADZE

Ford Mustang stanął w płomieniach na DTŚ. Kierowca spłonął. Nic nie dało się zrobić ZDJĘCIA + WIDEO

Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Sprawdź, czy masz prawo do rekompensaty za deputat POBIERZ WNIOSEK

Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II

Magazyn tyDZień Informacyjny program Dziennika Zachodniego

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości