Szlak murali miejskich

Autor pomysłu:
Tomasz Pasiek
Status:
projekt w głosowaniu
Szacowany koszt:
100 000 zł
Lokalizacja:
Świecie, ul. Sądowa 11, ul. Sądowa 16, ul. Podgórna 12, ul. 10 lutego 20
Poparcie pomysłu: 0
Świeckie murale będą z jednej strony pełnić funkcję dekoracyjną, staną się czynnikiem ożywiającym przestrzeń, a z drugiej strony mają nieść pewną opowieść o mieście, odwoływać się do tożsamości Świecia i dodawać przestrzeni miejskiej charakteru.

Szlak murali ma w założeniu stać się atrakcją turystyczną, czymś, co skłoni turystów, by zjechać z głównej drogi i chcieć zobaczyć/sfotografować wysokiej klasy prace artystyczne. Ponadto ma to być element edukacyjny zarówno dla mieszkańców jak i osób odwiedzających Świecie.

Przy muralach powstaną tablice z naniesionymi kodami QR. Będą one zawierać krótką notkę z informacją, do czego odnosi się dany mural, nazwiska/pseudonimy twórców i info o fundatorach. Zeskanowanie kodu QR będzie przekierowywało do szczegółowej historii związanej z muralem oraz filmu przedstawiającego proces jego tworzenia i wywiady z twórcami. które będzie można przeczytać i zobaczyć na urządzeniach mobilnych.

Wraz z powstawaniem kolejnych murali w planie jest stworzenie drukowanej i cyfrowej mapy szlaku murali miejskich, gadżetów promocyjnych oraz gry miejskiej.

Do stworzenia murali zaproszeni zostaną artyści o międzynarodowej renomie, a wybór konkretnych projektów konsultowany będzie w ramach „Społecznego komitetu powstania szlaku murali miejskich w Świeciu”. Przykładowe tematy murali odnoszą się do istotnych dla Świecia dat, zabytków, postaci, walorów przyrodniczych, ważnych wydarzeń, archiwalnych grafik i fotografii.

Dla trzech pierwszych murali zaproponowaliśmy cztery lokalizacje (jedna rezerwowa): obiekty przy: ul. Sądowa 11, ul. Sądowa 16, ul. Podgórna 12, ul. 10 lutego 20.
Typ pomysłu:
kultura
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Świeciu

Lokalizacja: ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie Telefon 52 333 23 10

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości