Supraśl. Ma być park grecki, skatepark, place zbaw. Tylko ziemi brak

  • Gazeta Współczesna
Skatepark, place zabaw, park grecki to projekty, które wybrali mieszkańcy gminy Supraśl. Mają być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 r.

(jul)

„Skatepark, siłownie i place zabaw oraz parking przy szkole i świetlicy w Sobolewie, Sowlanach i Henrykowie” to projekt, który zdobył pierwsze miejsce. Zagłosowało na niego 1709 osób. Inwestycja, która ma kosztować 1 mln 466 tys. zł, to wspólny pomysł Marioli Borowej, sołtys Henrykowa, Moniki Suszczyńskiej, szefowej rady miejskiej w Supraślu i Krystyny Woronko, radnej gminy.

Na drugim miejscu znalazł się projekt „Park Grecki w Zaściankach” który poparło 1019 mieszkańców. Pomysł zakłada budowę amfiteatru, który byłby miejscem spotkań.

- Można byłoby tutaj organizować imprezy plenerowe, koncerty, pikniki - mówi Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla.

Zaplanowano też budowę miejsc postojowych, wiaty. Dodatkowo mają być tam tablice i plansze o historii starożytnej i nowożytnej Grecji. Koszt całości - 1,45 mln zł. Problem w tym, że pieniądze, za które miałby powstać park, nie zostaną wydane na jego budowę, a na zakup działek. Bo teren, na którym miałaby powstać inwestycja w Zaściankach, jest prywatny. Czy właściciel go sprzeda? Takiej pewności nie ma.

Na budżet obywatelski gmina przeznaczyła prawie 3 mln zł. Do supraskiego magistratu wpłynęło dziewięć wniosków.

- Cieszy rekordowa liczba głosów. W głosowaniu uczestniczyło 3600 osób - wylicza burmistrz.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości