Pumptrack. Słupsk miastem dla rowerów

Autor pomysłu:
Kamil Młynarkiewicz
Status:
zrealizowany
Szacowany koszt:
370 000 zł
Lokalizacja:
Słupsk, Park Kultury i Wypoczynku
Poparcie pomysłu: 3
Zakręty, seria muld i zagłębienia. Jeden z najnowocześniejszych pumptracków, czyli torów treningowych wybudowanych dla miłośników rowerów jest w Słupsku.
Tor posiada nawierzchnię bitumiczną niewymagającą konserwacji i pozwala na rozpędzenie i utrzymanie prędkości bez konieczności pedałowania. Pumptrack ułatwia naukę podstawowych umiejętności jazdy na rowerze i spełnia wymagania osób uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania, niezależnie od wieku. Rozmiar toru wynosił wówczas 175 metrów bieżących pasa jezdnego, a pumtrack dzięki kolejnym budżetom obywatelskim wciąż się rozbudowuje.

W listopadzie 2017 r. oficjalnie oddano do użytku II etap toru, który zrealizowano w ramach budżetu partycypacyjnego 2017 o nazwie „Pumptrack II Słupsk miastem dla rowerów”. Pumptrack rozbudowano o dodatkową linię o długości 120 m.b. oraz nowy tor o długości ok. 60 m.b.. Ten ostatni został wyprofilowany pod kątem najmniejszych rowerzystów tak aby dzieci od trzeciego roku życia już mogły się po nim swobodnie poruszać.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy, klub sportowy, dzieci, mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Słupsku

Lokalizacja: Pl. Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk Telefon 59 84 88 300

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości