Budowa bieżni tartanowej i siłowni przy ZSP nr 1 (Elektryk)

Autor pomysłu:
Robert Rodziewicz
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
500 000 zł
Lokalizacja:
Słupsk, ul. Szczecińska 60
Poparcie pomysłu: 0
Budowa profesjonalnej bieżni o nawierzchni tartanowej o długości 200 metrów z czterema torami. Do tego siłownia zewnętrzna składająca się z 13 stanowisk do ćwiczeń wraz z wykonaniem nawierzchni żwirowo – piaszczystej, to pomysł na odnowę boiska przy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

W końcu na terenie Słupska funkcjonuje jeden tego typu obiekt lekkoatletyczny i na dodatek w północno – wschodniej części miasta. Budowa torów w tym miejscu umożliwi łatwiejszy dostęp do bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni tartanowej mieszkańcom południowo – zachodnich regionów Słupska.

W czasach, gdy bieganie cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców, budowa bieżni wyjdzie na przeciw ich oczekiwaniom. Nawierzchnia tartanowa jest korzystniejsza dla zdrowia niż asfalt itp. Z kolei powstanie siłowni plenerowej będzie wzbogaceniem oferty sportowej. Ćwiczenia na świeżym powietrzu doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej. Sprzęty, które wchodzą w skład siłowni, najczęściej dostosowane są zarówno dla dzieci, dorosłych jak i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców. Nowa inwestycja umożliwi przeprowadzanie imprez sportowych i rekreacyjnych, organizowanych przez Słupski Szkolny Związek Sportowy dla wszystkich szkół miasta Słupska. Cały kompleks sportowo – rekreacyjny będzie stanowił doskonałe miejsce do spędzania aktywnie wolnego czasu dla całych rodzin.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy dzielnicy, mieszkańcy całego miasta / całej gminy, kobiety, klub sportowy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Słupsku

Lokalizacja: Pl. Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk Telefon 59 84 88 300

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości