Akcja modernizacja - budowa placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 2 przy ul. Zamkowej 6 w Słupsku

Autor pomysłu:
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
300 000 zł
Lokalizacja:
Słupsk
Poparcie pomysłu: 1
Dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 2 w Słupsku bawią się w złych warunkach. Wyposażenie jest ubogie, brak bezpiecznej i czystej nawierzchni naraża na utratę zdrowia, a także nie zapewnia dostatecznych warunków higieny zabawy. Najbliższy plac znajduje się w Parku Kultury i Wypoczynku i od wiosny do jesienie jest pełen dzieci. Przyjeżdżają tam osoby z dziećmi z całego miasta, a także młodzież, która nie potrafi zagospodarować swojego czasu w sposób inny, niż przesiadywanie na ławce w parku.

Problem jest jednak zdecydowanie szerszy.
- Z punktu widzenia rozwoju dziecka, zabawa uczy ról, jakie później zostaną pełnione w dorosłym życiu. Ma to ogromne znaczenie psychologiczne - podkreślają pomysłodawcy tego projektu. - Miejsce, w którym dzieci mogą się spotkać i bawić, nie tylko zapewnia rozrywkę i sposób wypełnienia wolnego czasu. Uczy zachowań w społeczeństwie, które będą przejawiać w swoim dorosłym życiu. Dobrze wyposażony plac jest atrakcyjniejszy, niż indywidualne zajęcia w domu, często przy komputerze lub telewizorze. Istotne znaczenie również ma fakt, iż zabawa na wolnym powietrzu z wykorzystaniem np. zjeżdżalni, huśtawek lub ścianek wspinaczkowych kształtują poprawną motorykę. Jest to przeciwdziałanie coraz powszechniejszej chorobie cywilizacyjnej, jaką jest otyłość i wady kręgosłupa. Najnowsze statystyki są niepokojące, bowiem aż 16 proc. i wskaźnik wciąż rośnie. Z tego punktu widzenia, utworzenie dodatkowego placu zabaw, pełniącego funkcję uzupełniającego wobec tego znajdującego się w PKiW, jest niezbędnym działaniem. Zarówno z punktu widzenia zdrowotnego, psychologicznego oraz społecznego.

Zakres prac:
1. Zakup zabawek i urządzeń dla dzieci ( 2 wielofunkcyjne zestawy zabawowe w skład których wchodzić będą zjeżdżalnie, mostek linowy, trapy wejściowe, wieże, rury strażackie, 2 zestawy sprawnościowe, 3 huśtawki typu ważka, 3 bujaki sprężynowe, mini boisko do piłki nożnej wraz z łapaczami piłek
2. Wyposażenie placu zabaw w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, donice.
3. Wycinka 3 drzew ( lipy ) z powodu znacznego zacienienia, słabej widoczności i obserwacji bawiących się dzieci, a także pojawiających się u nich alergii w okresie pylenia drzew.
4. Nasadzenie ok. 60 roślin ozdobnych.
5. Wykonanie bezpiecznej, amortyzującej upadki nawierzchni poliuretanowej wokół urządzeń zabawowych, wysianie pozostałej części trawą.
6. Zamontowanie bramki wejściowej od strony podwórka przy ul. Zamkowej
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
dzieci, mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Słupsku

Lokalizacja: Pl. Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk Telefon 59 84 88 300

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości