Wykonanie płyty tanecznej i ukośnie zamocowanych tablic do rysowania kredą

Autor pomysłu:
brak
Status:
realizowany
Lokalizacja:
Racibórz, ulice Warszawska, Jana Matejki, Szczęśliwa, Stefana Żeromskiego
Poparcie pomysłu: 0
W parku znajduje się płaskie wzniesienie o wymiarach: wysokość około 1,5 mb, podstawa 10 x 16 mb, góra 7 x 13 mb, długość krawędzi łączącej górę z podstawą około 2 mb.
Obniżyć wzniesienie do połowy obecnej wysokości, rozgarniając ziemię wzdłuż dłuższego boku. Nowe wymiary wzniesienia to: wysokość około 0,6 mb, podstawa 12 x 16 mb, góra 9 x 13 mb, długość krawędzi łączącej górę z podstawą około 1,1 mb. Na górze wzniesienia wykonać płytę taneczną o wymiarach: 8 x 12 mb.
Płytę wykonać z drewna egzotycznego twardego lub poliuretanu. Wokół płyty będzie margines bezpieczeństwa trawiasty, szeroki na 0,5 mb. Płyta taneczna powinna być wykonana z materiału "przyjaznego” dla tancerzy, to znaczy nie za śliska i nie z szorstka.
W powierzchnię czterech ukośnych boków wzniesienia zamocować tablice o różnych wymiarach, po których będzie można rysować kredą.
Dobór wielkości tablic ich kolor i ułożenie na powierzchni poszczególnych boków wzniesienia, samo w sobie powinno stanowić miłą dla oka mozaikę.
Tablice wykonać ze sklejki wielowarstwowej odpornej na wilgoć. Powierzchnia tablic powinna umożliwić rysowanie kredą i farbą sprejową, powinna być łatwo zmywalna. W miejscu dawnych schodów zamontować stopnie lub płaską rampę.
W osi płyty tanecznej, przy krótszych bokach wzniesienia zamontować słupy z lampami LED, oświetlające płytę taneczną. Lampy po godzinie 22-00 powinny się wyłączyć.
Wszystkie płyty muszą być odporne na wodę i mróz.
Krawędzie wszystkich płyt i schodów lub rampy zabezpieczyć by uniemożliwić uszkodzenie ciała w razie upadku.
Na powierzchnie wzniesienia niezasłonięte płytami wysiać nisko rosnącą trawę.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
dzieci

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 327550600

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości