Rozbudowa i modernizacja osiedlowego placu zabaw "Ostróg"

Autor pomysłu:
brak
Status:
odrzucony w gminie
Lokalizacja:
Racibórz, Ostróg, działki nr: 463/59, 454/61
Poparcie pomysłu: 0
Powstały plac zabaw pozwoli spełnić marzenia dzieci i wyrównać ich szanse w rozwoju. Dzięki doposażeniu placu zabaw maluchy zyskają miejsce, w którym będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale również umiejętności społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa. Dzieci poznają nie tylko zasady współżycia w grupie, ale też lepiej zrozumieją własne możliwości. Miejsce to przyczyni się do budowania relacji i więzi między rówieśnikami. Będzie integrować dzieci poprzez wspólne zabawy. Wpłynie na przyjemne, pozytywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu. Działania te pozwolą mieszkańcom budować świadomość zaspakajania potrzeb dzieci w ich środowisku i pobudzą do działań na rzecz rodziny i miejscowości. Wskażą jak umiejętnie organizować zdrowy wypoczynek, umożliwią zdobywanie wiedzy poprzez wymianę oświadczeń w wychowywaniu i opiece dzieci podczas spotkań na placu zabaw. Plac zabaw poprawi estetykę osiedla, miasta i bezpieczeństwo bawiących się dzieci, a także będzie pełnił rolę centrum. Stworzenie nowoczesnego placu zabaw będzie służyć aktywnym działaniom użytkowników, jednocześnie swoim wyglądem i formą wkomponuje się do warunków otoczenia.
Taki plac zabaw będzie jedynym tego typu elementem w najbliższej okolicy. Zaprojektowany plac zabaw będzie bezpieczny, atrakcyjny, wszechstronnie rozwijający dzieci oraz ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Ostróg i nie tylko. Budowa i urządzenie placu zabaw przyczyni się również do lepszego rozwoju infrastruktury publicznej. Poprzez organizację tych działań uaktywni się integracja mieszkańców i utrwali w nich potrzeba podejmowania działań na rzecz rozwoju miasta. Projekt zakłada stworzenie dużego placu zabaw dla różnych grup wiekowych dzieci z urządzeniami z atestami (15 urządzeń), nawierzchnią poliuretanową pod urządzeniami, ogrodzeniem, ławkami, zielenią, kostką pomiędzy urządzeniami.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
dzieci

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 327550600

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości