Remont chodnika przy ul. Markowickiej

Autor pomysłu:
brak
Status:
realizowany
Lokalizacja:
Racibórz, ul.Markowicka
Poparcie pomysłu: 0
Celem projektu jest remont pozostałej, nieodnowionej części chodnika przy ul. Markowickiej. Fragment ten, długości ok. 155 m, jest w fatalnym, zagrażającym bezpieczeństwu stanie i właściwie nie nadaje się do użytku, ze względu na ryzyko wypadku. Płyty chodnikowe są połamane, nierówne, wystające, a niektóre ruchome, co powoduje, że bardzo łatwo o potknięcie i upadek. Najgorsza sytuacja jest zimą, gdy spadnie świeża warstwa śniegu ukrywając nierówności. Z chodnika korzystają mieszkańcy, w tym dzieci, pieszo i na rowerze, dlatego tak ważne jest doprowadzenie go do bezpiecznego stanu. Często zdarza się, że dla uniknięcia upadku na śliskiej, nierównej powierzchni chodnika, piesi idą ulicą, co dodatkowo stwarza ryzyko wypadu, szczególnie po zmierzchu, gdy osoby idące po jezdni, są niemal niewidoczne dla kierujących pojazdami.
Projekt zakłada wymianę nawierzchni chodnika na kostkę brukową, podobnie jak pozostałe, odnowione fragmenty na osiedlu Obora.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 327550600

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości