Postaw na TURYSTYKĘ Rozbudowa Grodu Średniowiecznego

Autor pomysłu:
brak
Status:
realizowany
Lokalizacja:
Racibórz, ulica Zamkowa
Poparcie pomysłu: 0
Racibórz posiada bogate walory turystyczne, oparte o przyrodę i historię, między innymi są to: Łężczok, Las Obora, Zamek Piastowski, Rynek, Baszta, Muzeum. Coraz więcej miast zaczyna dostrzegać potencjał w rozwoju turystyki. Każdy turysta musi przecież coś zjeść, gdzieś się przespać, chętnie spędzić miło czas, przeżyć niezapomnianą przygodę, a to wszystko kosztuje i generuje zysk dla miasta i jego mieszkańców! Tą inicjatywą chcemy do Raciborza ściągnąć jak najwięcej takich osób:)

Celem projektu jest rozbudowa Grodu Średniowiecznego, który od 2020 roku funkcjonowałby jako sezonowa atrakcja turystyczno-edukacyjna. W projekcie ujęta jest budowa chaty międzysłupowej o wielkości 16x4m z wyposażeniem (stoły, ławy itp.) oraz ogrodzenia terenu.

Gród byłby atrakcją sezonową, otwieraną w okresie okołowakacyjnym (czerwiec – wrzesień). W obiekcie odbywałby się warsztaty rzemiosł dawnych, prelekcje edukacyjne dla grup zorganizowanych, imprezy kulturalne, półkolonie, pokazy i turnieje średniowieczne, zloty i konwenty miłośników historii, kolonie tematyczne, oraz wiele innych. Dzięki dogodnemu położeniu taka atrakcja nie ma ograniczeń organizacyjnych! Blisko jest parking z miejscami na autokary wycieczkowe. Kemping Obora z basenem i bazą noclegowo-sanitarną. Restauracja Leśna. Gród swoją działalnością współgrałby z historycznym charakterem lasu Obora, w którym do dziś zachowane są słowiańskie kurhany.

Kolejnym ważnym aspektem inicjatywy jesteśmy my sami, mieszkańcy Raciborza. Często człowiek zastanawia się co ciekawego robić w czasie wolnym z rodziną, nie wyjeżdżając daleko poza miasto. A może by tak, jak wehikułem, przenieść się do czasów średniowiecza?
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 327550600

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości