Częściowe zagospodarowanie terenu przy OSP - Racibórz - Markowice oraz doposażenie remizy

Autor pomysłu:
brak
Status:
realizowany
Lokalizacja:
Racibórz, ul. Arki Bożka 20A
Poparcie pomysłu: 0
Budynek oraz teren OSP w Raciborzu - Markowicach spełnia bardzo ważną funkcję kulturalną, sportową, edukacyjną oraz służy jako miejsce spotkań społeczności lokalnej. Ważnym jest więc aby był przyjazny, funkcjonalny, a przede wszystkim bezpieczny dla korzystających.
Głównym założeniem projektu jest zagospodarowanie terenu przy remizie OSP (z boku i z tyłu budynku), który na chwilę obecną jest niewykorzystany. Teren dotychczas pokryty trawą jest mało funkcjonalny. Po ułożeniu płyt ażurowych, funkcja terenu wzrośnie i będzie mógł służyć jako parking dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych oraz wszystkich mieszkańców i gości korzystających z remizy. Wzrasta zainteresowanie działaniami strażaków jak również działaniami mieszkańców, którzy korzystają z remizy co powoduje, że coraz częściej brakuje miejsc parkingowych, które nie będą w jakikolwiek sposób kolidować z poruszaniem się samochodów pożarniczych.
Kolejną funkcją zagospodarowania terenu będzie funkcja społeczna. Wyłożony ażurami teren będzie służył jako miejsce organizacji pikników czy festynów. Na takiej powierzchni bez problemu można ustawić stoły i ławy.
Druga część projektu obejmuje doposażenie budynku OSP w dzielnicy Markowice w sprzęt kuchenno - gastronomiczny jakim jest szafa chłodząca służąca strażakom, społeczności lokalnej oraz wszystkim instytucjom chcącym korzystać z zaplecza remizy. Szafa chłodząca wykorzystywana będzie przy realizacji spotkań, konferencji, jak również podczas imprez w plenerowych dzielnicy Markowice.
Planowane do realizacji zadania zostały wyselekcjonowane pod względem funkcjonalności i trwałości, by zapewnić korzystającym bezpieczeństwo oraz by promować atrakcyjne warunki korzystania i przeprowadzania imprez w OSP.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Króla Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 327550600

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości