Zadaszony punkt odpoczynkowy na ul. Gamowskiej (rekreacyjna trasa Racibórz-Rudnik)

Autor pomysłu:
Arkadiusz Biernat
Status:
odrzucony w gminie
Szacowany koszt:
30 000 zł
Lokalizacja:
Racibórz, ul. Gamowska
Poparcie pomysłu: 0
Inwestycja polegać ma na stworzeniu zadaszonego punktu odpoczynkowego na nieoficjalnej trasie rekreacyjnej Racibórz – Rudnik przy ul. Gamowskiej (mniej – więcej w jej połowie). Trasa spacerowo – rowerowa rozpoczyna się przy raciborskim szpitalu i biegnie urokliwymi pagórkami i dolinami na zachód
w kierunku Rudnika, docierając do stale rozbudowywanego osiedla domków jednorodzinnych. Trasa jest często odwiedzana przez rowerzystów, chodziarzy (nordic walking), biegaczy czy zwyczajnych spacerowiczów, zwłaszcza w weekendy. Proponowana lokalizacja inwestycji leży w dolinie, jest własnością gminy oraz bezpośrednio sąsiaduje z punktem ujęcia wody pitnej raciborskich wodociągów.
Obecność istniejącej infrastruktury daje możliwość dostępu do innych mediów, co w przyszłości pozwoliłoby np. na podłączenie monitoringu. Proponowane wyposażenie punktu obejmuje: drewnianą wiatę, dwie ławki, stół, śmietnik oraz stojak na rower (wszystkie w/w elementy zainstalowane w sposób trwały do podłoża). Co więcej, projekt zakłada również pokrycie kostką betonową dojścia do wiaty od ulicy Gamowskiej oraz podłoża bezpośrednio pod wiatą i wokół niej (by uniknąć destrukcyjnego działania wody spływającej z zadaszenia). W dalszej perspektywie można by w tym miejscu zorganizować np. punkt czerpania wody prosto ze studni) czy miejsce na ognisko. Warto również podkreślić, że ul. Gamowska, nawet w jej obecnym stanie, po odpowiednim oznakowaniu mogłaby śmiało stać się częścią
nowej trasy rowerowej czy spacerowej. Stąd też niniejszy projekt można traktować jako perspektywistyczny i zakładający rozwój aktywności rekreacyjnej we wskazanym rejonie.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy, mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 32755 06 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości