Wieża widokowa

Autor pomysłu:
Arkadiusz Biernat
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
250 000 zł
Lokalizacja:
Racibórz, Brzezie
Poparcie pomysłu: 0
Wieża widokowa stalowa lub drewniana z jednym podestem widokowym, o powierzchni widokowej 7 do 12 m2, nie zadaszona, o wysokości 10 -12 m, wejście schodami, wraz z informacją (na planszach) o widocznych i interesujących obiektach znajdujących się w widnokręgu, wraz z informacją o kierunku i odległości do największych miast jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Berlin, Praga, Bratysława, Wiedeń, Rzym, Lwów, Moskwa. Nasza wieżę można nazwać bocianim gniazdem zawieszonym nad Bramą Morawską. Stąd roztacza się rozległy widok na całą dolinę Odry wraz z wzgórzami z których wypływa. Po wybudowaniu wiezy widokowej będzie można zobaczyć Beskidy polskie i czeskie, Zlate Chory i Jesenniki w Sudetach, Górę św. Anny i inne obiekty ziemi raciborskiej. Jak na dłoni będzie widoczny zbiornik Racibórz I i II. Zwiedząjacy będą mogli zapoznać się z licznymi legendami, związanymi z tym miejscem, których "ilustracje" i opisy są już wykonane. Jest też małą piękna kapliczka -
miejsce kultu lokalnego. Będzie to orientacyjny i widoczny z bardzo daleka punkt krajobrazu naszej ziemi raciborskiej. Istniejący punkt widokowy w Pogrzebieniu jest zdecydowanie za niski, a i tak budzi ogromne zainteresowanie. Wieże takie są popularne wśród naszych południowych sąsiadów jak również ościennych gminach i cieszą się dużym zainteresowaniem.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
dzieci, mieszkańcy całego miasta / całej gminy, uczniowie, szkoła, seniorzy, mieszkańcy dzielnicy, kobiety

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Racibórz

Lokalizacja: ul. Stefana Batorego 6, 47-400 Racibórz Telefon 32755 06 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości