Ogród doświadczeń i zabawy” dla Przedszkola Publicznego nr 14 w Studzionce

Autor pomysłu:
Status:
realizowany
Lokalizacja:
Pszczyna, Sołectwo Studzionka
Poparcie pomysłu: 0
W przypadku placu zabaw będą to: piaskowe podłoże minimalizujące urazy w trakcie zabawy, zestaw zabawowy, huśtawka typu bocianie gniazdo, piaskownica oraz piramida junior wspinaczkowa.

Na tym samym terenie wydzielony zostanie obszar, gdzie utworzymy kącik odkrywczo-badawczy. Dzieci będą dzięki temu poznawały gatunki roślin, zasady ich uprawy i pielęgnacji. Kącik stworzony zostanie z aktywnym udziałem dzieci, które pod nadzorem opiekunów wezmą udział w pracach typu przygotowanie grządek, sadzenie, podlewanie. Jest to bardzo wartościowy i skuteczny sposób uczenia dzieci systematyczności, troski o wspólne dobro, poczucia konsekwencji własnych działań i zdobywania wiedzy. W Studzionce jak dotąd nic takiego nie funkcjonowało i jest to swego rodzaju innowacja.
Typ pomysłu:
edukacja
Dla kogo:
dzieci

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd gminy Pszczyna

Lokalizacja: Ul. Rynek 2, 43-200 Pszczyna Telefon 32 449 39 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości