Pszczyna BUDŻET OBYWATELSKI Lista zakwalifikowanych projektów

  • Dziennik Zachodni
Budżet Obywatelski w Pszczynie LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH PROJEKTÓW Weryfikację przeszło 89 wniosków: 16 projektów ogólnogminnych i 73 lokalne z sołectw i osiedli

Katarzyna Granda

Lista projektów dopuszczonych do głosowania jest już dostępna na stronie PBO (www.budżet.pszczyna.pl). Weryfikację przeszło 16 projektów ogólnogminnych i 73 projekty lokalne. Komisja z powodu „nie wypełnienia warunków merytorycznych i formalnych” odrzuciła siedem wniosków (w tym, trzy ogólne). Przypominamy do rozdysponowania są 2 mln złotych.

W tym roku, projekty złożyły wszystkie osiedla i sołectwa. Jak zauważa Wojciech Jakubiec w Ćwiklicach, oraz na osiedlach Siedlice i Śródmieście, wartość złożonych projektów znacznie przewyższa pulę przypisaną do osiedla. - To bardzo pozytywny fakt. W tych miejscach zapowiada się uczciwe głosowanie - mówi koordynator. - Mieszkańcy wskażą czego potrzebują bardziej - dodaje. W innych miejscach, podobnie jak w ubiegłym roku zgłoszono po jednym projekcie, mieszczącym się w danej kwocie.

Lokalnie mieszkańcy wnioskują głównie o nowe nawierzchnie ulic, chodniki, infrastrukturę sportową, czy place zabaw. Autorami projektów wciąż w dużej mierze są sołtysi i przewodniczący osiedli. Ale pojawiła się też propozycja działkowców, na modernizacje ogrodów działkowych w Pszczynie. Wśród projektów ogólnogminnych są m.in. wnioski na organizacje takich imprez jak Motoserce czy Spotkania pod Brzymem. Co dziwne, jest też np. wniosek dyrekcji żłobka o klimatyzację w salach i pomieszczeniach biurowych.

W tym roku sporo jest projektów, których wartość w pełni wyczerpuje pulę przeznaczoną na realizacje ogólnogminne czyli 100 tys. zł. Tak jak np. wniosek, przedstawiony przez grupę matek , o zakup defibrylatorów do placówek oświatowych albo remont cmentarza komunalnego. Zatem tu mieszkańcy będą decydować czy chcą zrealizować jeden większy czy kilka mniejszych pomysłów.

Teraz jest czas, aby zapoznać się z projektami i wybrać swoje „typy”. Głosowanie rusza 16 września i potrwa do 2 października.

Lista wszystkich projektów dostępna jest tutaj

*Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
*Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
*Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
*Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Bezrobocie wzrosło przez epidemię koronawirusa

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości