Spełniamy marzenia maluchów z osiedla Zawodzie 4 - plac zabaw

Autor pomysłu:
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
49 803 zł
Lokalizacja:
Przasnysz, Zawodzie 4
Poparcie pomysłu: 0
Projekt dotyczy budowy nowoczesnego i bezpiecznego placu zabaw, wraz z miejscem do wypoczynku dla rodziców/opiekunów dzieci. Plac zabaw wyposażany będzie w różnego rodzaju urządzenia zabawowe przeznaczone dla dzieci w różnym wieku oraz strefę sportową dla młodzieży. Na obrzeżach obiektu zostanie zainstalowana ławka i kosz na śmieci. Powierzchnia stref bezpieczeństwa poszczególnych urządzeń zostaną wysypane posypką piaskową
Wyposażenie placu zabaw:

Dla najmłodszych dzieci (2-6 lat)
- zestaw zabawowy „mini przedszkole” ze zjeżdżalnią i huśtawkami- zestaw zabawowy wymiary urządzenia 700/560/330 cm. Wymiary strefy bezpieczeństwa 1000/930 cm
- huśtawka z siedziskiem dla maluchów Wymiar urządzenia 400/240/220 wymiary strefy bezpieczeństwa 775/780 cm
- bujak dwuosobowy „ważka na sprężynie” Wymiar urządzenia 152/28 cm Wymiary strefy bezpieczeństwa 355/230 cm

Dla dzieci starszych (6-14 lat)
- zjazd linowy „Tyrolka” Wymiar urządzenia 2600/250/350 wymiar strefy bezpieczeństwa 2900/600 cm
- huśtawka Wymiar urządzenia 400/240/220 wymiary strefy bezpieczeństwa 775/780 cm
- zestaw linowy sprawnościowy „stożek mały” Wymiar urządzenia 180/180/250 wymiary strefy bezpieczeństwa 480/480 cm
- bocianie gniazdo – wymiar urządzenia 100/170

Dla młodzieży:
- zestaw do ćwiczeń sprawnościowych „street wourkout” Wymiar urządzenia 489/236 cm strefa bezpieczeństwa 929/676 cm

- ławka i kosz na śmieci
- tablica z regulaminem korzystania z placu zabaw

Wszelkie urządzenia, które będą zainstalowane na placu zabaw spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz posiadają potwierdzające to niezbędne certyfikaty.

Osiedle zamieszkuje około 150 dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od jednego roku do osiemnastego. W okolicy nie ma miejsc do zabawy, które stymulują ich rozwój i jednocześnie umożliwiają zabawę. Widzimy konieczność umiejscowienia placu zabaw na wskazanej działce. Proponowany plac zabaw pozwoli dzieciom na, uruchomienie tak ważnej w dzisiejszych czasach wyobraźni, będzie miejscem świetnej zabawy oraz zapewni niezapomniane przeżycia zdobyte na miejskim podwórku. Ruch, wysiłek fizyczny, gry zespołowe oraz integracja rodziców /opiekunów to główne cele tego miejsca. Obiekt będzie terenem otwartym, służącym dzieciom, rodzicom/opiekunom zamieszkałym na osiedlu Zawodzie, jak również wszystkim mieszkańcom Przasnysza. Dzieci są pełnoprawnymi członkami społeczności lokalnej a ich edukacja i bezpieczeństwo powinny być przedmiotem troski. Dodatkowo projekt zwiększy atrakcyjność miasta oraz przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców.

lace zabaw objęte są coroczną kontrolą przeprowadzona przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Tak więc po wdrożeniu niniejszego projektu automatycznie będzie objęty kontrolą PINB. Urządzenia będą poddawane naprawom i konserwacjom.
Typ pomysłu:
infrastruktura i architektura
Dla kogo:
dzieci, mieszkańcy dzielnicy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Przasnysz

Lokalizacja: ul. J. Kilińskiego 2, 06-300 Przasnysz Telefon 29 756 49 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości