Trzeci budżet obywatelski w Nowym Sączu. Głosowanie tylko przez internet

  • Gazeta Krakowska
Wczoraj uruchomiono platformę internetową budżetu obywatelskiego. Przez nią można składać wnioski, a później głosować na wybrane projekty.

Katarzyna Gajdosz-Krzak

- W tym roku oddajemy do dyspozycji mieszkańców kolejne 2 mln zł, ale będą nimi dysponować w sposób odmienny niż dotychczas - Wojciech Piech, zastępca prezydenta Nowego Sącza, zapowiada trzecią edycję budżetu obywatelskiego.

Wczoraj pod starym adresem bo.nowysacz.pl uruchomiono nową platformę, na której będzie można składać wnioski i głosować.

Co ważne, wyniki mają być znane już na drugi dzień po zakończeniu głosowania.

W tym roku w ramach budżetu obywatelskiego miasto podzielono na cztery dzielnice, z których każda ma do dyspozycji 400 tys. zł. Taka sama kwota jest zarezerwowana dla wszystkich mieszkańców na tzw projekty miękkie.

- Dostajemy codziennie maile od młodych osób, które chcą, by miasto sponsorowało koncert ich idola. Teraz mają szansę na sfinansowanie takiej imprezy. Temu właśnie służą projekty miękkie - wyjaśnia Edyta Brongiel.

Sekretarz miasta Nowego Sącza zachęca młodych do składania wniosków w terminie od 4 maja do 30 czerwca.

Kolejną zmianą w budżecie obywatelskim jest obniżenie wieku osób, które mogą zgłaszać projekty. Teraz już nie trzeba być pełnoletnim, wystarczy mieć 16 lat.

Wprowadzono również zmiany w komisji weryfikującej projekty.

Na prośbę organizacji pozarządowych będą w niej zasiadać wybrani członkowie sądeckich stowarzyszeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joanna Narożniak: Niepokojące jest to, że wchodząc na basen nie bierzemy prysznica, nie zmywamy z siebie brudu i kurzu

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości