Budżet Obywatelski w gminie Myślenice. Zostały dwa dni na oddanie głosu

  • Dziennik Polski
Poniedziałek i wtorek to ostatnie dni, kiedy można oddać głos na wybrane projekty do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Uprawniony do tego jest każdy, kto skończył 16 lat i jest zameldowany na terenie gminy.

Katarzyna Hołuj

Drogą elektroniczną do piątku swój głos oddały 2283 osoby. Do tego należy dodać tych, którzy zagłosowali na papierze, czyli wrzucili karty do urn (ich liczba nie jest na razie znana), ale z całą pewnością są jeszcze osoby, które nie zagłosowały. Uprawnionych do tego jest 35 260 mieszkańców gminy. Każdy ma do dyspozycji dwa głosy: jeden na wybrany projekt ogólnomiejski (do wyboru jest osiem propozycji) i jeden na projekt z własnego sołectwa (lub okręgu, w przypadku mieszkańców miasta).

Głosowanie elektroniczne odbywa się na stronie www.bo.myslenice.pl, a za pomocą kart w wyznaczonych punktach: na wsiach są to szkoły, a w mieście, oprócz trzech szkół (SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 6) również Urząd Miasta i Gminy, Miejska Biblioteka Publiczna i Punkt Informacji Turystycznej MSIT.

Do rozdysponowania jest 846 520 zł, co stanowi wynik mnożenie 15 zł razy liczba mieszkańców gminy. Z tego 200 000 zł przeznaczone będzie na tzw. projekt ogólnomiejski, a pozostała pula jest do podziału na dwa miejskie okręgi oraz na sołectwa wedle wspomnianego przelicznika (15 zł razy liczba mieszkańców). Jedynie dwie największe wsie mają nieco okrojone budżety na korzyść dwóch najmniejszych.

WIDEO: Barometr Bartusia - dr Marek Benio - (odc. 3)

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości