Budżet Obywatelski w gminie Myślenice - mieszkańcy wybrali zwycięskie projekty

  • Dziennik Polski
Znamy już wyniki pierwszego w historii gminy Budżetu Obywatelskiego. Spośród 35 260 uprawnionych do głosowania mieszkańców zagłosowało 8 313. Najwięcej głosów, bo 2734 zdobył projekt Krzysztofa Druzgały polegający na sfinansowaniu zakupu dwóch quadów ratowniczych oraz przyczepy do transportu osób poszkodowanych na potrzeby Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Psami.

Katarzyna Hołuj

Oto projekty, które będą realizowane w 2018 roku w ramach Budżetu Obywatelskiego:

PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI

Poprawa bezpieczeństwa dla Gminy Myślenice. Sfinansowanie zakupu sprzętu specjalistycznego w postaci dwóch quadów ratowniczych, przyczepy do transportu osób poszkodowanych oraz transportu quadów.
Koszt: 93 000 zł
Wolontariusze z Myślenickiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Psami proszą o oddanie głosu tak abyśmy My mogli kiedyś pomóc Wam. Zadanie obejmuje zakup sprzętu specjalistycznego dla GPR Myślenice i będzie to pełen zestaw sprzętu do prowadzenia działań patrolowo – ratowniczych w trudnym terenie.

Boisko piłkarskie do gry Funinho
Koszt po weryfikacji: 200 000 zł
Budowa sztucznej nawierzchni ogólnodostępnego boiska do gry Funinho – nowoczesne rozwiązanie gry w piłkę nożną na cztery bramki dla dzieci i dorosłych niezależnie od wieku oraz warunków atmosferycznych. Realizacja umożliwi montaż balona pneumatycznego nad boiskiem na okres zimowy.

MYŚLENICE – OKRĘG 1

Lokalne Centrum Integracji i Odpoczynku
Koszt: 131 595 zł
Inwestycja obejmie: ogrodzenie terenu przyległego do Domu Ludowego, wykonanie wjazdu, wydzielenie ok. 20 miejsc postojowych, adaptację części terenu pod plac zabaw, oraz wyposażenie go w ławki i stoły do gry w szachy, chińczyka, ping-ponga, piłkarzyki. Zainstalowanie oświetlenia i monitoring terenu.

MYŚLENICE – OKRĘG 2

Ogólnodostępne boisko do mini-piłki nożnej - zagłosuj i graj z nami cały rok
Koszt po weryfikacji: 131 595 zł
Montaż sztucznej nawierzchni na boisku do mini-piłki nożnej Orła Myślenice - dzięki realizacji tego zadania o każdej porze dnia i roku zagrasz na ogólnodostępnym boisku do piłki nożnej niezależnie od pogody. Na co dzień trenuje na nim blisko 500 zawodników - stwórz im lepsze warunki - ZAGŁOSUJ!

KRZYSZKOWICE

Wykonanie chodnika w Krzyszkowicach od Plebanii w lewo, przez most i dalej.
Koszt: 36 100 zł
Projekt zakłada wykonanie chodnika w Krzyszkowicach przy drodze gminnej nr K540269 z lewej strony drogi, od Plebanii przez most do Państwa L.W. Pitala, w stronę pętli autobusowej. Szerokość chodnika 150 cm, długość około 90 mb. Chodnik zostanie wykonany z kostki brukowej o wymiarach 20cm/10cm/8cm

BĘCZARKA
Duży namiot - fajna sprawa, z nim udana jest zabawa!
Koszt: 16 485 zł
Zadanie polega na zakupie namiotu na różne wydarzenia kulturalne organizowane w Bęczarce np. piknik rodzinny z okazji Dnia Mamy i Taty czy festyn strażacki. Profesjonalny namiot uchroni małych artystów oraz uczestników imprez przed wysoką temperaturą, wiatrem i niespodziewanymi opadami deszczu.

PORĘBA

Metamorfoza Szkoły Podstawowej w Porębie.
Koszt po weryfikacji: 17 982 zł
Pomysł opiera się na zbudowaniu przy SP w Porębie klasy plenerowej w której uczniowie będą mogli odbywać lekcje wiosną i jesienią. Będzie to 1 w powiecie myślenickim klasa na otwartej przestrzeni. W ramach działań planowane są także pozalekcyjne zajęcia z dyscypliny speed-ball dla uczniów szkoły.

POLANKA

Wykonanie poboczy przy drogach gminnych w Polance.
Koszt: 16 560 zł
Zadanie polega na wykonaniu poboczy przy drogach gminnych przez poszerzenie wąskich dróg asfaltowych. Zostaną założone przepusty i położona nakładka asfaltowa.

BORZĘTA

Wykonanie obrzeży przy alejce na cmentarzu w Borzęcie
Koszt: 10 500 zł
Wykonanie obrzeży przy alejce na cmentarzu w Borzęcie

Nagłośnienie dla Teatru „Gwiezdne Szyszki” z Borzęty
Koszt po weryfikacji: 12 230 zł
Nagłośnienie dla Grupy Teatralnej z Borzęty do celów spektakli wystawianych w Kościołach, Szkołach, DPS-ach, Klasztorach, festynach. Nagłośnienie ma pomóc zwłaszcza najmłodszym dzieciom w tym by były dobrze słyszalne przez publiczność.

TRZEMEŚNIA

Parking na zapleczu Ośrodka Zdrowia w Trzemeśni dla personelu ośrodka i pacjentów zakladu rehabilitacji
Koszt: 35 000 zł
Dokończenie budowanego parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Trzemeśni 218 Odwodnienie terenu Przygotowanie miejsca krótkiego pobytu dla pacjentów zakładu rehabilitacji Rewitalizacja zaplecza ośrodka zdrowia będącego w centrum wsi

BYSINA

Zagospodarowanie centrum rekreacyjnego wsi –budowa altany
Koszt: 20 670 zł
Projekt przewiduje budowę altany na placu po starej szkole w centrum wsi Bysina. Altana ma być miejscem spotkań/integracji mieszkańców, a jednocześnie ozdobą centrum wsi, swojego rodzaju wizytówką całej miejscowości. Będzie mogła służyć także jako scena dla orkiestry podczas różnych wydarzeń.

JAWORNIK
Wykonanie głównej alejki z kostki brukowej na nowym cmentarzu w Jaworniku.
Koszt: 40 000 zł
Wykonanie głównej alejki z kostki brukowej na starej części nowego cmentarza w Jaworniku. Prace budowlane będą poprzedzone wykonaniem niezbędnej dokumentacji.

BULINA
Wyposażenie na spotkania kulinarne.
Koszt po weryfikacji: 9 850 zł
Chcemy zakupić zestaw naczyń porcelanowych (zastawa stołowa) dla 150 osób oraz termosy gastronomiczne stalowe 2 sztuki. Chcemy zakupić również 2 stoły bankietowe składane oraz 16 krzeseł.

GŁOGOCZÓW

Dostosowanie sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie do organizacji imprez poprzez zakup 20 składanych stołow konferencyjnych.
Koszt po weryfikacji: 8 400 zł
Projekt zakłada zakup 20 składanych stołów konferencyjnych o wymiarach 1600 mmx 800 mm wraz z dwoma wózkami do ich przechowywania i przewożenia. Stoły te będą służyć wszystkim mieszkańcom Głogoczowa, którzy korzystają z sali Domu Kultury.

Wykonanie zabezpieczenia osuwiska i regulacji cieku wodnego jako kolejny etap udrożnienia drogi gminnej nr 941 na dzielnicy Jaworzyna w Głogoczowie
Koszt: 40 000 zł
Wykonanie zabezpieczenia osuwiska i regulacja cieku wodnego jako kolejny etap udrożnienia dla ruchu pieszego drogi gminnej nr 941 na dzielnicy Jaworzyna w Głogoczowie - od drogi asfaltowej koło Pana Józefa Jacha, do drogi asfaltowej przy Pani Marii Cieśli.

OSIECZANY
Wymiana części urządzeń placu zabaw dla dzieci z elementami siłowni dla dorosłych
Koszt po weryfikacji: 27 915 zł
Wymiana starych części elementów placu zabaw na nowe. Wykonanie bezpiecznego podłoża i zamontowanie elementów siłowni dla dorosłych.

DROGINIA

Zaprojektowanie i urządzenie parku do wypoczynku z alejkami i grillowiskiem
Koszt: 18 450 zł
Na działce nr 8/3 położonej w Drogini planuje się urządzenie parku do wypoczynku, przez posadzenie drzew, urządzenie alejek spacerowo-rowerowych, budowę drewnianej altany z paleniskiem na grilla, zamontowanie ławek

JASIENICA

Zagospodarowanie terenu wokół Amfiteatru
Koszt: 25 000 zł
Zagospodarowanie terenu wokół Amfiteatru, budowa podestu o powierzchni 80 metrów kwadratowych wraz z ławkami.

ZAWADA
Stroje ludowe, suknie wizytowe, czapki na potrzeby mieszkańców Zawady
Koszt: 17 700 zł
Zakup strojów dla Koła Gospodyń Wiejskich - sukni wizytowych, czapek dla orkiestry oraz wszystkich zainteresowanych osób.

ŁĘKI
Mini Plac Zabaw w Łękach
Koszt: 11 505 zł
Zadanie polega na stworzeniu ogólnodostępnego placu zabaw. Będzie on usytuowany na gminnych działkach użyczonych Stowarzyszeniu "My Łęczanie". W ramach przyznanego budżetu zostaną zakupione i zainstalowane atestowane urządzenia: zjeżdżalnia, mini-karuzela, huśtawka-konik.

ZASAŃ
Odgrodzenie budynku Szkoły Podstawowej w Zasani od drogi powiatowej
Koszt po weryfikacji: 12 565 zł
Odgrodzenie Szkoły Podstawowej w Zasani od drogi powiatowej ogrodzeniem stałym.

MYŚLENICE - CHEŁM

Budowa ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 6 w Myślenicach - Chełm
Koszt po weryfikacji: 27 762 zł
Wybudowanie ogrodzenia wokół Szkoły Podstawowej nr 6 w Myślenicach - Chełm, wzdłuż granic działki należącej do Szkoły. Ogrodzenie od strony drogi powinno być wykonane z paneli ogrodzeniowych, pozostała część z siatki ocynkowanej i powlekanej PCV.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości