START PROGRESS PROJECT

Autor pomysłu:
mieszkańcy
Status:
realizowany
Szacowany koszt:
50 000 zł
Lokalizacja:
Miastko
Poparcie pomysłu: 0
Projekt START PROGRESS PROJEKT skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Miastko uczestniczącej w sekcjach piłki nożnej MKS Start Miastko. Głównym założeniem projektu jest kompleksowa poprawa warunków treningowych poprzez zakup sprzętu treningowo-sportowego do realizacji zajęć sportowych. W ramach treningów w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych w roku kalendarzowym 2018 uczestniczyło około 120 osób w sześciu sekcjach. W czasie realizacji zadania w 2019 roku przewiduje się wzrost uczestników zajęć.Zakup wyposażenia sportowego dla zawodników ma służyć integracji społecznej dzieci i wyrównywać szanse ich rozwoju fizycznego przez sport. Projekt będzie promował gminę Miastko podczas udziału zawodników klubu w rozgrywkach sportowych.

Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie aktywności i efektywności działań klubu i rozwój sportu u dzieci i młodzieży od grup przedszkolnych i szkolnych. Motywowanie poprzez stworzenie odpowiednio atrakcyjnych warunków szkolenia będzie alternatywą do aktywnego spędzania czasu wolnego,a tym samym służyć ma przeciwdziałaniu agresji, patologiom społecznym i innym zagrożeniom cywilizacyjnym wśród najmłodszych mieszkańców gminy. Działania te mają przynieść integrację społeczną dzieci i młodzieży oraz wpłynąć na wyrównanie szans poprzez sport jakim jest piłka nożna. Wzbogacona w ten sposób oferta ma stworzyć jak największej grupie dzieci i młodzieży możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, co sprzyja m.in. wyłanianiu sportowych talentów, wyrównaniu szans dostępu do sportu, tworzeniu więzi społecznych oraz poprawie kondycji zdrowia młodego pokolenia mieszkańców Miastka.
Typ pomysłu:
sport/fitness
Dla kogo:
klub sportowy, dzieci

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miejski w Miastku

Lokalizacja: ul. Grunwaldzka 1, 77-200 Miastko Telefon 59 857 07 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości