Parking rowerowy

Autor pomysłu:
mieszkańcy Malborka
Status:
pomysł
Szacowany koszt:
11 000 zł
Lokalizacja:
Malbork, Aleja Wojska Polskiego przy Zespole Szkół nr 2
Poparcie pomysłu: 0
Budowa parkingu rowerowego w formie placu o szerokości 2m i długości 16m przy zastosowaniu kostki typu "polbruk" na podsypce cementowej ograniczonej obrzeżami cementowymi oraz zamontowanie na nim 15 stojaków rowerowych, metalowych (odwrócone "U"). Powyższe umożliwi prawidłowy i bezpieczny postój 30 rowerów. Teren pod parking rowerowy jest administrowany przez Zespół Szkół nr 2 i stanowi własność gminy miejskiej Malbork.

Do Zespołu Szkół nr 2 uczęszcza łącznie ok. 560 uczniów. Od 2013 roku ilość stojaków rowerowych umożliwiających bezpieczny postój rowerów w trakcie zajęć lekcyjnych wzrosła z 10 do 33 przy których można łącznie ustawić 56 rowerów. Pomimo wzrostu ilości stojaków rowerowych nadal istnieje zapotrzebowanie na stojaki w celu prawidłowego ustawienia i zabezpieczenia rowerów, którymi uczniowie dojeżdżają do szkoły. W chwili obecnej z braku miejsc przy stojakach rowerowych uczniowie przypinają swoje rowery do ławek znajdujących się na terenie szkoły.

Do Zespołu Szkół nr 2 uczęszcza łącznie ponad 600 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zespół posiada rozległy rejon szkolny, z którego dzieci i młodzież w różny sposób docierają na zajęcia. Z najdalszych rejonów dzieci docierając do szkoły pokonują odległość ok. 2 km. Jak pokazał ostatni okres czasu w związku z rosnącą ilością stojaków rowerowych zauważalny jest znaczący wzrost dzieci i młodzieży docierających do szkoły na rowerach. Jest to szybki, bezpieczny, proekologiczny i jak się okazuje coraz bardziej popularny sposób komunikacji.

W związku z powyższym należy im zabezpieczyć prawidłowy i bezpieczny sposób postoju rowerów przez czas pobytu w szkole.


Typ pomysłu:
relaks w mieście
Dla kogo:
rowerzyści, uczniowie

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta w Malborku

Lokalizacja: Plac Słowiański 5, 82-200 Malbork Telefon 55 629 04 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości