Budowa boiska typu "Orlik" ze sztuczną nawierzchnią oraz modernizacja boiska wielofunkcyjnego

Autor pomysłu:
mieszkańcy Malborka
Status:
pomysł
Szacowany koszt:
24 600 zł
Lokalizacja:
Malbork, Ul. Hadyny 18 przy SP 3
Poparcie pomysłu: 0
Budowa boiska typu "Orlik" ze sztuczną nawierzchnią oraz modernizacja boiska wielofunkcyjnego

Zadanie, które chcemy zrealizować mieści się w obydwu zakresach tematycznych, zarówno budowa i modernizacja, a także działanie o charakterze prospołecznym i sportowym mającym na celu podniesienie jakości życia mieszkańców naszego miasta.
Ze względu na budowę sali gimnastycznej w okresie wolnym od zajęć lekcyjnych w okresie wakacji wykonanie zadania o które zabiegamy znacznie ułatwi dostęp do sprzętu ciężkiego, który jest niezbędny do wykonania robót ziemnych. Szacujemy, że wykonanie zadania realizowane będzie właśnie w okresie wakacyjnym i nie powinno przekroczyć okresu dwóch miesięcy. Teren na którym znajduje się boisko ma osobny wjazd, który nie przeszkadza w realizacji projektu budowy hali gimnastycznej.

Stowarzyszenie Nasz Wielbark zakupiło sztuczną trawę ok. 2000m2, która jest już na terenie szkoły i czeka na realizację zadania, o które zabiegamy. W naszej dzielnicy jest tylko jedno boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną nawierzchnią, które jest oblegane przez starszą młodzież i osoby dorosłe, co znacznie uniemożliwia korzystanie z niego dzieciakom w wieku szkolnym.

Zadanie dotyczy modernizacji i dokończenia wcześniej rozpoczętej inwestycji kompleksu boisk sportowych wielofunkcyjnych dla wszystkich mieszkańców Malborka, w szczególności dla dzieci i młodzieży.
Budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią typu "Orlik":
- prace ziemne
- zakup piasku, kamienia, miał kamienny
- prace związane z utwardzaniem tłucznia
- zakup i osadzanie obrzeży, beton
- ułożenie sztucznej trawy i wraz z gumą oraz przeczesanie
- ułożenie kostki doprowadzającej do boiska (opcjonalnie w przypadku gdy inwestycja nie przekroczy kwoty dotacji).
Atutem zadania, na który ubiegamy się o dofinansowanie jest wkład własny w postaci sztucznej trawy (1860m2) o wartości ok. 200 tys. złotych z demontażu sztucznej murawy z boiska Arki Gdynia w bardzo dobrym stanie technicznym. Boisko będzie wykorzystywane przez uczniów SP3 na zajęcia szkolne i pozalekcyjne a także udostępniane nieodpłatnie dla mieszkańców Malborka jako boisko ogólnodostępne.
Szkoła nie posiada obiektu sportowego, na którym uczniowie mogliby ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego dlatego też zadanie, które chcemy zrealizować jest niezbędne z punktu widzenia społeczności szkolnej.


Typ pomysłu:
sport/fitness
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy, uczniowie

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta w Malborku

Lokalizacja: Plac Słowiański 5, 82-200 Malbork Telefon 55 629 04 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości