Budżet obywatelski Lublina. We wtorek koniec głosowania

  • Kurier Lubelski
Już tylko do godz. 20 lublinianie mają czas na to, aby wziąć udział w głosowaniu nad budżetem obywatelskim na 2018 r. W puli jest 15 mln zł.

jaxa

Trzeba się spieszyć. We wtorek mija termin głosowania nad budżetem obywatelskim Lublina na 2018 r. Można wybierać spośród 118 projektów.

Najwięcej czasu na oddanie głosu mają osoby, które zdecydują się na elektroniczną drogę głosowania (KLIKNIJ). - System zostanie wyłączony punktualnie o godz. 20 - informuje Piotr Choroś, dyrektor ratuszowego Biura Partycypacji Społecznej.

Spieszyć się muszą lublinianie, którzy planują oddać głos w tradycyjnej papierowej formie. Karty do głosowania mogą wrzucić do urn, które znajdują się w ratuszowych biurach obsługi mieszkańców: ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a, Jagiełły 10, Pocztowa 1, Żywnego 8, pl. Łokietka 1. BOM-y są otwarte do godz. 17.

O godzinę dłużej urna będzie „czynna” w mobilnym punkcie do głosowania, który mieści się w zabytkowym autobusie Gutek. W godz. 15-18 pojazd będzie znajdować się na Węglinie Południowym, na parkingu między sklepem LSS a Zespołem Szkół nr 7 (ul. Roztocze 14).

W papierowej wersji głosy będzie można też oddać we wtorek w siedzibie miejskiej biblioteki przy ul. Judyma 2A. Przy czym ten punkt do głosowania będzie czynny w godz. 10-13.

- Ostateczne wyniki głosowania powinniśmy poznać najpóźniej tydzień po jego zakończeniu - mówi Choroś.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości