Budżet Obywatelski Lublina. W czwartek kończy się głosowanie na zgłoszone projekty

  • Kurier Lubelski
Jak na razie głos oddało ponad 52 tysiące osób. Jeszcze w czwartek można wytypować projekty biorące udział w Budżecie Obywatelskim.

Sławomir Skomra

Głosowanie w tegorocznej edycji BO rozpoczęło się 23 września i właśnie zmierza do końca. Czwartek to ostatni dzień, w którym mieszkańcy Lublina mogą wybrać projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku pula pieniędzy przeznaczona na zwycięskie przedsięwzięcia to 15 milionów złotych. To tak jak rok temu, ale w tej edycji wprowadzono kilka zmian. - Na przykład na stronie internetowej na bieżąco prezentujemy liczbę głosów – mówi Piotr Choroś, dyrektor miejskiego Biura Partycypacji Społecznej.

Każdy z głosujących może też oddać aż cztery głosy – dwa z działu projektów dzielnicowych i dwa z ogólnomiejskich. Każda z 27 lubelskich dzielnic ma w ten sposób zagwarantowane 300 tys. zł do dyspozycji.

Czytaj także

Ze statystyk umieszczonych na stronie BO wynika, że do środowego popołudnia zagłosowało już 52,2 tysiąca osób. 56,18 procent z nich to mężczyźni. Mieszkańcy Lublina chętnej biorą udział w głosowaniu za pośrednictwem strony internetowej (99,4 proc.) niż wypełniając papierową kartę do głosowania. Z tych danych wynika też, że najchętniej w głosowaniu biorą udział osoby w wieku 24 – 45 lat (43,3 proc. wszystkich głosujących).

A jak głosują dzielnice? Jak na razie najwięcej głosów oddano w Dziesiątej, Zemborzycach, Węglinie Północnym, Wrotkowie i Starym Mieście. Mniejsza aktywność odnotowana jest jeśli chodzi o Za Cukrownią, Abramowice, Konstantynów.

Aby zagłosować w Budżecie Obywatelskim należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu.

Jeśli ktoś chce wypełnić papierową kartę, to może to zrobić w każdym Biurze obsługi Mieszkańców czy w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W sumie do wyboru jest 149 projektów.

Czytaj także

Nowy podatek audiowizualny

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości