Budżet Obywatelski Lublina 2017. Nabór wniosków rusza w piątek

  • Kurier Lubelski
Nowy asfalt na drodze, miejsca parkingowe, siłownia na świeżym powietrzu czy zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych – m.in. takie projekty mogą walczyć o kasę z budżetu obywatelskiego Lublina. W piątek (od godz. 8) rusza nabór wniosków.

Artur Jurkowski

Jest sporo nowości w stosunku do zasad, które obowiązywały w ubiegłym roku. Na początek jednak to, co się nie zmienia. W puli budżetu będzie ponownie 15 mln zł. Pozostanie też podział na projekty małe i duże.

Wnioski będzie można składać na papierowych formularzach (w BOM-ach lub Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3) oraz drogą elektroniczną (KLIKNIJ).

W tym roku nie trzeba jednak uzupełniać projektów o listę poparcia z podpisami mieszkańców. Nowe są też kwoty rozstrzygające o kwalifikacji projektów: małe (25 tys. – 300 tys. zł), duże (301 tys. zł – 1,2 mln zł).

Kolejną nowością jest to, że projekty duże muszą mieć charakter inwestycyjny (nie mogą to być tzw. projekty miękkie, np. propagowanie biegania wśród mieszkańców). I ich autorzy muszą uwzględnić w kosztorysie wydatki na przygotowanie dokumentacji projektowej (ok. 5 proc.).

Nabór wniosków potrwa do 31 maja (do godz. 18). Głosowanie odbędzie się w dniach 25 września – 10 października.

->> Juwenalia 2017 w Lublinie. Studenci ogłosili program imprezy (WIDEO)
->> Sensacyjne odkrycia na budowie Alchemii (ZDJĘCIA, WIDEO)
->> Prezes LSM: To nie są członkowie i spółdzielcy, to są w tej chwili zadymiarze (WIDEO)
->> Top 10 restauracji w Lublinie na studencką kieszeń (RANKING)

Jesteśmy też w serwisie INSTAGRAM. Obserwuj nas!

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości