Ratujmy życie – publiczny dostęp do defibrylatorów AED oraz szkolenia w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców miasta Lubawa

Autor pomysłu:
Iwona Fidora
Status:
odrzucony w głosowaniu
Szacowany koszt:
104 000 zł
Lokalizacja:
Lubawa
Poparcie pomysłu: 0
W ramach realizacji projektu ma zwiększyć się bezpieczeństwo mieszkańców Lubawy. NZK czyli nagłe zatrzymanie krążenia to jedna z głównych przyczyn śmierci w Europie. Kiedy serce przestaje pracować prawidłowo natleniona krew nie dociera do mózgu. Poszkodowany nagle traci przytomność, przestaje oddychać. Osoby będące świadkami zdarzenia nie mogę pozostać bierne. Powinny jak najszybciej podjąć RKO – czyli resuscytację krążeniowo oddechową, po to by natleniona krew trafiła do mózgu i podtrzymywała czynności życiowe. RKO jest dużym wyzwaniem dla osób chcących nieść pomoc. Automatyczny defibrylator zewnętrzny – AED (ang. Automated External Defibrillator) krok po kroku poprowadzi osobę udzielającą pomocy. Urządzenie dokonuje analizy rytmu serca i tylko w uzasadnionym przypadku dokona defibrylacji – czyli dostarczy do serca impuls elektryczny zatrzymując jego chaotyczną pracę.
Typ pomysłu:
profilaktyka
Dla kogo:
mieszkańcy całego miasta / całej gminy

Oficjalne głosowanie organizuje Urząd Miasta Lubawa

Lokalizacja: ul. Rzepnikowskiego 9a, 14-260 Lubawa Telefon +89 645 53 00

Dodając komentarze korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane wypowiedzi są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku (Link do https://www.facebook.com/policies)

Widzisz problem?

Jeśli realizacja tego pomysłu budzi Twoje wątpliwości