W ramach budżetu obywatelskiego w 2015 r. 40 mln zł do podziału

  • Express Ilustrowany
6 mln zł na projekty w każdej z pięciu dzielnic oraz 10 mln zł na projekty ogólnomiejskie - takie kwoty przeznaczył magistrat na przyszłoroczny budżet obywatelski. W sumie do podziału jest więc 40 mln zł, czyli dwa razy więcej niż było to ramach budżetu obywatelskiego na rok 2014 r. Wnioski na zadania, które miałyby być realizowane w ramach budżetu w 2015 r., będą przyjmowane od 11 kwietnia do 28 maja br. Projekt może złożyć każdy mieszkaniec Łodzi.

(izj)

W Biurze ds. Partycypacji Społecznej przy ul. Piotrkowskiej 115 ruszył już w piątek specjalny punkt informacyjny, w którym można uzyskać wszystkie porady na temat składania wniosków. Punkt jest czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8-16 oraz we wtorki w godz. 9-17.
- Będzie można poradzić się u nas m.in. na temat tego, czy na danym terenie może być w ogóle realizowana miejska inwestycja - mówi Grzegorz Justyński, dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. - Może się okazać, że w stosunku do wybranej przez wnioskodawcę nieruchomości toczy się postępowanie sądowe. Będziemy poza tym podpowiadać, czy dany pomysł może być zrealizowany z miejskich funduszy. Jeśli ktoś złoży np. wniosek remontu jednego z łódzkich szpitali, który nie jest własnością miasta, nie będzie on mógł być w ogóle poddany pod głosowanie.
Od 5 maja drugi punkt konsultacyjny zostanie uruchomiony w siedzibie Łódzkiego Stowarzyszenia Inicjatyw Miejskich Topografie przy ul. Pomorskiej 39. Będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 10-20.
Głosowanie na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego odbędzie się od 20 do 28 września. Głosować będą mogli łodzianie, którzy ukończyli 16 lat.
W br. ma być zrealizowanych 47 z 759 projektów. Głosy na nie oddało 129 tys. 8 osób.

Materiał sponsorowany. Za zakupy zapłać telefonem lub zegarkiem

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości