W budżecie obywatelskim... chcą imprez!

  • Express Ilustrowany
Zakończył się etap weryfikacji projektów składanych przez mieszkańców do przyszłorocznej edycji zgierskiego budżetu obywatelskiego. Nie przeszły go pozytywnie dwie z 57 dostarczonych do magistratu propozycji. Termin ich składania minął przed wakacjami. Większość projektów (30) została przesłana do urzędu drogą elektroniczną.

(jaz)

- Choć liczba wniosków jest znacznie niższa niż w ubiegłym roku (wtedy było 113 projektów), to są one znacznie lepiej przygotowane pod względem merytorycznym i formalnym - mówi Renata Karolewska ze zgierskiego Urzędu Miejskiego. - Kilka z nich zostało złożonych ponownie po tym, jak nie dostały środków na realizację w poprzedniej edycji.

Tym razem przeważają propozycje realizacji wydarzeń i imprez kulturalno-artystycznych i sportowo-rekreacyjnych. Zgierzanie chcieliby, żeby w mieście zorganizować między innymi międzypokoleniową imprezę dla młodzieży i seniorów, wprowadzić program zwalczający problem nadwagi i otyłości, powołać do życia Strefę Aktywnych Kobiet, która objęłaby cykl szkoleń, profilatykę zdrowia pań, opiekę psychologa itp.

Chcą też zorganizować festiwal piosenki religijnej, stworzyć koło i bibliotekę gier planszowych, przywrócić osiedlowe rozgrywki piłki nożnej i cyklicznie spotykać się z twórcami kultury.

Ponadto klub sportowy „Włókniarz” zamierza zbudować boisko do mega-piłkarzyków, a Ochotnicza Straż Pożarna w Zgierzu chciałaby kupić sprzęt do usuwania skutków nawałnic i podtopień. Mieszkańcy zgłosili też propozycję namalowania muralu miejskiego. Bardzo aktywne okazały się zgierskie przedszkola, które złożyły wnioski o różne zakupy, które uatrakcyjnią realizację programów edukacyjnych.

Do końca sierpnia potrwa zgłaszanie uwag do projektów i sporządzanie listy tych, które zostaną poddane pod głosowanie. Opublikowanie ostatecznej listy wniosków nastąpi 31 sierpnia. Do 17 września będą one promowane, a głosować będzie można od 18 do 27 września.

Wypadek Holenderki, Annemiek van Vleuten. Koszmarny wypadek kolarki w Rio [WIDEO]
STARTY POLAKÓW NA OLIMPIADZIE W RIO 2016. KIEDY WYSTĘPY POLAKÓW, KIEDY STARTUJĄ POLACY
Olimpiada w Rio. Kiedy grają Polacy. Harmonogram

[ZOBACZ FILM - UWAGA! Pustelnik wykorzystał 14-latka 9xnews/UWAGA! TVN]

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM - UWAGA! Pustelnik wykorzystał 14-latka 9xnews/UWAGA! TVN]