Szkolenia dla urzędników ZDiT, czyli... kpina z budżetu obywatelskiego

  • Express Ilustrowany
Jedną z inwestycji wybranych do realizacji w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego będą... szkolenia dla urzędników Zarządu Dróg i Transportu z zakresu metod ochrony i sadzenia drzew w strefie wielkomiejskiej. Na ten projekt oddano 245 głosów. To, że w ogóle został zakwalifikowany do konkursu, zakrawa na kpinę...

(KB)

Wyniki głosowania przedstawiła w sobotę prezydent Hanna Zdanowska. Łodzianie zdecydowali o realizacji 87 projektów (na wszystkie zarezerwowano 40 mln zł)
Zadania ogólnomiejskie to np. przebudowa alejek i zieleni w ogrodzie zoologicznym (11642 głosy), zawieszenie budek dla ptaków i nietoperzy w każdym łódzkim parku (6778 głosów) i wybudowanie bezpiecznych miejsc postojowych dla motocykli (714 głosów). Na Bałutach głosowano m.in. na rozbudowę parku Julianowskiego (4132 głosy), stworzenie monitoringu miejskiego na osiedlu Bałuty Centrum (2198 głosów) i postawienie toalet publicznych wokół stawów w Arturówku (2100). Na Górnej uznanie głosujących zyskała rewitalizacja Stawów Jana (3331 głosów) i Stefańskiego (3158 głosów). Na Polesiu zmodernizowane ma być Uroczysko Lublinek (3172 głosy), na działce przy ul. Kusocińskiego ma powstać rodzinny kompleks sportowo-rekreacyjny (1543 głosy), a na skrzyżowaniu ulic Sanitariuszek i Maratońskiej - rondo (1181 głosy). W Śródmieściu, na terenie VIII Liceum Ogólnokształcącego, zostanie zbudowane wielofunkcyjne boisko (2102 głosy).

Budżet obywatelski Łodzi 2016: TUTAJ ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE ZAKWALIFIKOWANE ZADANIA

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości