Straż Miejska w Łodzi kupiła dwa samochody nissan qashqai z budżetu obywatelskiego. Nowe samochody są dla specjalistycznej sekcji Eko Patrol

  • Dziennik Łódzki
Straż Miejska w Łodzi kupiła dwa samochody dla Eko Patrolu z budżetu obywatelskiego. Projekt, na który zagłosowali łodzianie, to również szkolenia dla strażników miejskich z Eko Patrolu, patrole ponadnormatywne, kampanię informacyjną i sprzęt dla tej sekcji. Łączna kwota projektu to 330 tys. zł. Dotychczas Eko Patrol miał tyko 8-letniego fiata doblo, który codziennie jeździł do interwencji po całym mieście.

Marcin Bereszczynski

Eko Patrol Straży Miejskiej w Łodzi wzbogacił się o dwa nowe pojazdy nissan qashqai drugiej generacji z silnikiem benzynowym 1,6 l. o mocy 160 KM. To crossover z przednim napędem. Pojazdy kosztowały po 105 tys. zł. Nie mają szczególnych dodatków i akcesoriów, ponieważ służyć mają dotarciu funkcjonariuszy na interwencję.

MATURA USTNA Z JĘZYKA POLSKIEGO [PYTANIA, TEMATY]

Dotychczas Eko Patrol miał tylko 8-letniego fiata doblo. To było zbyt mało, aby funkcjonariusze mogli interweniować w miejscach odległych od centrum. Gdy pojazd był wysłany na interwencję, kolejne zgłoszenie oznaczało konieczność wysyłania pieszego patrolu, chociaż potrzebna była natychmiastowa reakcja. Pieniądze z budżetu obywatelskiego dla Eko Patrolu rozwiążą ten problem.

Czytaj też: Strażnicy miejscy w Łodzi zapowiadają protest. Domagają się podwyżek i usunięcia komendanta

Eko Patrol Straży Miejskiej kontroluje prawidłową gospodarkę odpadami. Sprawdza, że łodzianie mają właściwe pojemniki na śmieci, czy złożyli deklaracje związane z odbiorem odpadów, czym mieszkańcy palą w piecach, szukają dzikich wysypisk, a także interweniują, gdy na działkach są palone śmieci.

MATURA USTNA Z JĘZYKA POLSKIEGO [PYTANIA, TEMATY]

Eko Patrol prowadzi również liczne akcje edukacyjne. Dlatego w projekcie zgłoszonym do budżetu obywatelskiego znalazły się również pieniądze na kampanie i działania edukacyjne. Będą to broszury i gadżety rozdawane na piknikach ekologicznych. Na ten cel przeznaczono 10 tys. zł.

Czytaj też: Budżet obywatelski w Łodzi. Nowy koń dla łódzkiej straży miejskiej [ZDJĘCIA]

Strażnicy Eko Patrolu dostali także pieniądze na specjalistyczne szkolenia funkcjonariuszy. Będą one dotyczyły sposobów prowadzenia kontroli, egzekwowania ustaw o gospodarowaniu odpadami, przepisów prawnych i porządkowych. Na szkolenia przeznaczono 30 tys. zł. Kolejne 40 tys. zł zostało przeznaczone na ponadnormatywne patrole. Są one niezbędne, zwłaszcza w sezonie grzewczym, aby kontrolować czym łodzianie palą w piecach. Pozostałe pieniądze z puli 330 tys. zł będą przeznaczone na zakup sprzętu dla Eko Patrolu.

Straż Miejska w Łodzi zaprezentowała nowy nabytek. To koń Pentagon

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości