Rekord Polski w budżecie obywatelskim!

  • Express Ilustrowany
Łódź pobiła rekord Polski w liczbie wniosków złożonych w ramach budżetu obywatelskiego. Po podliczeniu wszystkich, również tych nadesłanych pocztą okazało się, że jest ich aż 1584 – o około pół tysiąca więcej niż w poprzednich latach. Wartość wszystkich zgłoszonych projektów (456 mln zł) dziesięciokrotnie przekracza sumę, jaką magistrat przeznaczył do podziału w ramach budżetu obywatelskiego magistrat (40 mln zł).

(MSM)

Złożono 337 projektów ogólnomiejskich, 299 na Widzewie, 288 na Polesiu, 278 na Bałutach i 261 na Górnej, a tylko 119 na Śródmieściu. W poprzednich latach pieniądze były dzielone w ramach osiedli, teraz maja być rozdzielone pomiędzy 36 osiedli – najwięcej wniosków złożono na osiedlu Chojny Dąbrowa – 88.

Teraz wszystkie projektu sprawdzi urząd, lista dopuszczonych do głosowania ma być znana do 26 lipca, zaś samo głosownie odbędzie się w dniach 10 – 18 września (na papierowych formularzach) i 10 września – 9 października (przez internet). Lista zwycięskich projektów będzie ogłoszona do 18 października.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
KIEDY WYPŁATY 500 ZŁ NA DZIECKO? KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS?
KOMUNIA 2016. CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ CHŁOPCU, CO KUPIĆ NA KOMUNIĘ DZIEWCZYNCE
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY

[ZOBACZ FILM Czego nie należy trzymać w lodówce? (x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Czego nie należy trzymać w lodówce? (x.news/TVN24)