Na budżet obywatelski głosowało ponad 100 tys. łodzian. Serwery magistratu nie wytrzymały

  • Express Ilustrowany
Zakończyło się głosowanie łodzian dotyczące projektów, które mają być sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego. Wzięło w nim udział co najmniej 109 tysięcy mieszkańców miasta, którzy chcieli zdecydować, w jaki sposób wydane zostanie 20 milionów zł. Głosów na pewno będzie więcej, bo z części urn jeszcze ich nie policzono.

(KZ)

Wynik został też zaniżony z powodu awarii serwerów Urzędu Miasta Łodzi. Jak nas poinformował Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi, na około godzinę przed zakończeniem głosowania z urzędem jednocześnie próbowało połączyć się przez internet tysiące osób. System się zablokował, bo serwer nie był przystosowany do takiego masowego „ataku”.

Komendant Grzybowski na rowerku-FILM

Projekty, na które głosowano, dotyczyły zarówno małych i średnich inwestycji, np. budowy placu zabaw na ul. Legionów czy wymiany oświetlenia ulicznego na ul. Astronautów, jak i dużych, ogólnomiejskich, jak np. budowa targu dla producentów żywności ekologicznej na Starym Rynku za milion złotych czy ścieżki zdrowia w parku na Zdrowiu za 100 tys. zł.
Za kilka tygodni dowiemy się, które projekty zyskały największe poparcie.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości