Dwa głosy do oddania w budżecie obywatelskim!

  • Express Ilustrowany
O 100 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku będą mieli do zagospodarowania mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego w ramach 2. edycji budżetu obywatelskiego. Drugą innowacją przyszłorocznego budżetu obywatelskiego jest możliwość zagłosowania na dwa projekty.

(ls)

- Dostaliśmy zielone światło od wojewody. To już pewne - mieszkańcy będą mieli do wydania 400 tys. zł. - mówi Bernard Cichosz z Urzędu Miejskiego w Konstantynowie.

Urzędnicy ustalili też wstępny harmonogram tej inicjatywy. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty od 5 do 25 września. Od 26 września do 17 października koncepcje zostaną poddane weryfikacji, a w październiku mieszkańcy będą oddać ... dwa głosy.

- Radni wprowadzili innowację. Każdy z mieszkańców będzie mógł zagłosować na dwa projekty, które przejdą weryfikację - mówi Bernard Cichosz.

Jedna koncepcja zagospodarowania 400 tys. zł nie będzie mogła przekroczyć 1/4 tej kwoty, czyli 100 tys. zł.

A jak się mają zadania, które miały być wykonania w ramach zeszłorocznego budżetu?

Cichosz zapewnia, że większośc została wykonana, a niektóre są w fazie końcowej realizacji.
Przypominamy, że w ubiegłym roku mieszkańcy Konstantynowa wyłonili 8 spośród 59 projektów. Konstynowianie zagłosowali m.in. za kupnem sprzętu sportowego dla pływalni, przywróceniem nocnego połączenia z Łodzią, powstaniem siłowni plenerowej, remontem sali gimnastycznej w gimnazjum.

POZDROWIENIA Z WAKACJI, POZDROWIENIA SMS

Pokemon Go. POKEMON GO android

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości