Co sfinansuje budżet obywatelski?

  • Express Ilustrowany
Aż 69 propozycji zagospodarowania 300 tysięcy złotych złożyli mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego w ramach pierwszej edycji budżetu obywatelskiego.

(ls)

Wróżby Andrzejkowe, co robić w Andrzejki w Łodzi
KSW 33 Khalidov vs Materla, gdzie oglądać transmisję, STREAM
Propozycje dotyczą m.in.: budowy siłowni na świeżym powietrzu, sygnalizacji świetlnej, chodników oraz kina letniego. 37 projektów przysłano drogą elektroniczną, natomiast 32 złożono w Gminnym Centrum Informacji w formie papierowej.
– 300 tys. zł nie jest tak potężną kwotą jak w dużych miastach, ale od czegoś chcieliśmy zacząć – mówi Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. – Każdy mieszkaniec, który ukończył 16 lat, mógł zgłosić dowolną liczbę zadań. Cieszę się, że wpłynęło tak dużo propozycji.
Do końca listopada Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, złożony z radnych i urzędników magistratu, przeprowadzi
weryfikację i dokona formalnej oceny zgłoszonych projektów.
– Następnie od początku grudnia będziemy informować mieszkańców naszego miasta o propozycjach projektów, zgłoszonych do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, a 15 grudnia odbędzie się głosowanie – wyjaśnia burmistrz Brzyszcz. – Przed końcem roku powinniśmy poznać wyniki głosowania i listę projektów, zakwalifikowanych do realizacji.

Kolejnym krokiem do realizacji pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Konstantynowie Łódzkiem będzie przyjęcie przez Radę Miejską uchwały budżetowej na 2016 rok.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości