Budżet obywatelski w Łodzi. Powstaje internetowa mapa budżetu obywatelskiego w Łodzi. Naniesiono na nią już 650 zadań

  • Dziennik Łódzki
Łodzianie, którzy uczestnicy w budżecie obywatelskim, zyskali nowe narzędzie. Mają do dyspozycji internetową mapę projektów, które zostały zrealizowane lub dopiero doczekają się realizacji w ramach budżetu. Można ją znaleźć na stronie internetowej magistratu, a każdy może przesłać zdjęcia projektów.

Alicja Zboińska

W sumie lista zadań liczy 709 pozycji, jednak nie wszystkie są naniesione na mapę. Do tej pory trafiło tu ok. 650 projektów, a kolejne będą wkrótce naniesione. Na mapie widoczne są pinezki, a pod każdą kryją się lokalizacja wniosku z uwzględnieniem numeru działki, adresu, rodzaju zadania.

W ramach tego narzędzia, łodzianie mogą przy pomocy kilku pól: projekt, lokalizacja, rejon, osiedle, kategoria, edycja budżetu - rok, wyszukać interesujące ich projekty, zobaczyć ile zmieniło się na osiedlu czy w obrębie ulicy przy której mieszkają. Oprócz łatwego i szybkiego wyszukania konkretnych projektów, będzie można także zobaczyć jak one wyglądają.

To nie koniec, urzędnikom zależy, by mapa była tworzona także przez łodzian.

- Przy okazji zachęcamy mieszkańców miasta, by przesyłali zdjęcia pokazujące realizację projektów z budżetu obywatelskiego - mówi Katarzyna Luzyńczyk z Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ. - Na stronie budżetu obywatelskiego stworzyliśmy specjalną zakładkę na potrzeby mapy. Znajduje się tam informacja, jak opisywać przesyłane zdjęcie, by mogło być ono zamieszczone na stronie. Liczymy na dużą aktywność mieszkańców. Zdjęcia na internetową stronę budżetu należy przesyłać na adres: foto.bo@uml.lodz.pl.

**

WSZYSTKO O BUDŻETACH OBYWATELSKICH W CAŁYM KRAJU

**

Zdjęcia muszą być przesłane wraz ze zgodą na ich publikację, a stosowana formuła jest dostępna na stronie w zakładce mapa projektów.

Wiadomo już także, że urzędnicy w tym roku wyruszą na osiedla i spotkają się z mieszkańcami. W tym roku zaplanowano ich szesnaście, a odbędą się w szkołach lub innych budynkach, których właścicielem jest miasto. Ich celem są rozmowy wnioskodawców z pozostałymi mieszkańcami i urzędnikami, w trakcie których zbierane będą opinie, uwagi i zastrzeżenia.

Wszystkie spotkania będą się rozpoczynały o godz. 17. Informacje o terminach spotkań dostępne są na stronie lodz.pl:
http://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/lodzianie-decyduja/budzet-obywatelski/20182019/spotkania-na-osiedlach.

- To również doskonała okazja do wymiany poglądów i zwiększania aktywności mieszkańców - zauważa Bogusław Hubert, łódzki radny.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości