Budżet obywatelski: Prezydent Zdanowska zapuka do drzwi mieszkańców ul. Tylnej

  • Express Ilustrowany
W środę rozpoczyna się się akcja informacyjna dotycząca budżetu obywatelskiego. Od godz. 17 prezydent Łodzi Hanna Zdanowska z czworgiem swoich zastępców i 40-osobową grupą urzędników będzie pukać do drzwi mieszkańców osiedla przy ul. Tylnej.

(MSM)

– Każdy z promotorów – bo tak nazywamy osoby biorące udział w akcji – będzie miał białą koszulkę z napisem „Zagłosuj! Budżet obywatelski 21 – 29 września” oraz identyfikator – mówi Hanna Zdanowska.
Promotorzy będą rozdawać ulotki, tłumaczyć, na czym polega budżet obywatelski i jak głosować. W czwartek i piątek prezydent Zdanowska ma pukać do drzwi na Manhattanie, a w poniedziałek i wtorek na Retkini. Głosowanie nad budżetem obywatelskim odbędzie się w dniach 21 – 29 września. Każdy mieszkaniec Łodzi będzie mógł zagłosować na pięć projektów ze swojej dzielnicy i pięć ogólnołódzkich. Te, które otrzymają najwięcej wskazań, zostaną zrealizowane. W grę wchodzą np. remonty placów zabaw, chodników, budowa obiektów sportowych itp. Pula budżetu obywatelskiego to 20 mln zł. Głosować będzie można za pomocą internetu, korespondencyjnie i osobiście.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości