Budżet obywatelski na 2017 r.

  • Express Ilustrowany
Zgłaszanie projektów do czwartej edycji budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w przyszłym roku, rozpocznie się 7 marca i potrwa do 20 kwietnia.

(izj)

Do 15 lipca wszystkie złożone propozycje zostaną przeanalizowane. Lista zadań, na które będzie można głosować, zostanie przedstawiona do 26 lipca. Głosowanie rozpocznie się 10 września. To papierowe potrwa do 18 września, a przez internet – do 9 października. Jego wyniki zostaną przedstawione najpóźniej 18 października.
Pula budżetu obywatelskiego w 2017 r. wynosi 40 mln zł. Tym razem odzianie nie będą już głosować na projekty w dzielnicach, ale na osiedlach. Przy obliczaniu sumy dla każdego z nich przyznano podstawę 200 tys. zł, a następnie doliczono 34 zł i 55 gr na każdego mieszkańca i zaokrąglono do 10 tys. zł. Dzięki temu osiedle Chojny-Dąbrowa o największej liczbie mieszkańców będzie mogło wydać 1,92 mln zł. (izj)

[ZOBACZ TEŻ FILM Pierwsza na świecie broń dla niepełnosprawnych (autorRUPTLY/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Pierwsza na świecie broń dla niepełnosprawnych (autorRUPTLY/x-news)