Budżet obywatelski. Łodzianie chcą LUNAPARKU!

  • Express Ilustrowany
Rozstrzygnięto IV edycję budżetu obywatelskiego Głosowało około 150 tys. łodzian Ma być więcej stacji rowerów miejskich, pojawią się rowery towarowe.

Elżbieta Włodarczyk

REAL LEGIA na żywo. Transmisja na żywo Real Legia
Przywróćmy Łodzi lunapark - na ten projekt, zgłoszony do łódzkiego budżetu obywatelskiego na przyszły rok, głosowało najwięcej łodzian - 7348. Nowy lunapark ma być zlokalizowany w rejonie ulic: Pienistej, Sołtyka i gen. Maczka. Stary, na Zdrowiu, został zlikwidowany, a w jego miejsce powstaje strefa wypoczynku, animacji i rekreacji. Jej utworzenie to też jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego - sprzed roku...

Wyniki tegorocznego głosowania ogłoszono w sobotę. Drugie miejsce zajął projekt „Pozwól mi żyć” - arteterapia dla dzieci z chorobami onkologicznymi w szpitalu im. Konopnickiej, który uzyskał 7166 głosów. Trzecie miejsce - 7117 głosów - przypadło projektowi „Łódź najbezpieczniejszym miastem w Polsce”, polegającemu na rozmieszczeniu 80 defibrylatorów w miejscach publicznych.

Łącznie zgłoszono 1572 projekty, a zakwalifikowano 1189. W głosowaniu wzięło udział około 150 tys. osób. Łodzianie wybrali 218 projektów, na których realizację przeznaczonych zostanie 40 mln złotych. Są to zarówno projekty ogólnomiejskie, jak i osiedlowe. Przeszedł np. pomysł utworzenia nowych stacji roweru miejskiego na Starym Widzewie, Widzewie Wschodzie, na Stokach, na Olechowie i Janowie, w Nowosolnej i Andrzejowie. Mają się też pojawić rowery towarowe (z przyczepkami).

Nie wszystkie projekty mają znaczenie praktyczne. Przegłosowano np. ustawienie w pobliżu Centralu II pomnika jednorożców, nawiązującego do „stajni jednorożców”, jak nazywany bywa zadaszony przystanek tramwajowy przed Centralem. Przychylność łodzian zyskał też projekt przywrócenia hodowli hipopotamów w zoo...

Ślub od pierwszego wejrzenia
LOSOWANIE LOTTO

Zobacz też: Maryla Rodowicz o odwoływałam koncerty za granicą przez zazdrosnego narzeczonego...

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości