Budżet obywatelski Łodzi... na piknikach

  • Express Ilustrowany
Zbliża się termin głosowania na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Rozpocznie się 16 września.

Piotr Jach

Tego samego dnia odbędzie się na ul. Piotrkowskiej huczny festyn promujący ideę BO i jego projekty. Między ul. Zamenhofa a ul. Tuwima stanie blisko sto namiotów, w których autorzy wniosków biorących udział w tej edycji będą mogli przekonywać mieszkańców Łodzi do oddawania głosów na ich pomysły zagospodarowania kwoty 40 mln zł, która jest do wykorzystania na obywatelskie inicjatywy w 2018 roku.

Podobna idea ma przyświecać całej serii 16 mniejszych wydarzeń z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, jakie będą towarzyszyć głosowaniu nad BO 2018. MOSiR przygotował z tej okazji 5 imprez sportowych, łódzkie szkoły 5 pikników, a biblioteki 5 wydarzeń literackich.

Jeszcze 16 września „budżetowe” pikniki mają się odbyć na Stawach Jana, w parkach Sielanka i Źródliska, Bałuckim Ośrodku Kultury „Na Żubardzkiej”, Szkołach Podstawowych nr 116 i 202 oraz w bibliotece przy ul. Wróblewskiego 67.

17 września łodzianie będa mogli się bawić na Stawach Stefańskiego, a 23 września: w Arturówku, na boisku „Orlik” przy ul. Karpackiej, w parku Sienkiewicza oraz w szkołach podstawowych nr 65, 51 i 46.

W tej ostatniej, przy ul. Żwirki 11, impreza odbędzie się na wielofunkcyjnym boisku, wybudowanemu za 1 mln 10 tys. zł z budżetu obywatelskiego 2017 r.

- W godz. 10 - 14 będzie się dużo działo- zachęca Barbara Cygan, dyrektor SP 46. - Oddanie do użytku boiska uświetni mecz z udziałem rodziców naszych uczniów oraz pracowników szkoły. Ratownicy WOPR pokażą jak udzielać pierwszej pomocy, straż miejska przeprowadzi quiz z zakresu bezpieczeństwa, będą też gry i zabawy podwórkowe oraz Święto Ziemniaka.

23 września odbędzie się także bieg „Zorientuj się na budżet obywatelski” - rodzaj biegu na orientację dla dwuosobowych zespołów.

ROK SZKOLNY 2017/2018 DNI WOLNE
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI W SPRAWIE ŚMIERCI MAGDALENY ŻUK
Wyniki LOTTO

Zobacz prognozę pogody:

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości