Budżet obywatelski Łodzi na 2018 rok. Głosują na dzieci, sport i pomoc zwierzętom

  • Dziennik Łódzki
Łódzki magistrat podał najczęściej wybierane projekty budżetu obywatelskiego na rok 2017/2018. To jednak dopiero półmetek głosowania.

Matylda Witkowska

W głosowaniu na budżet obywatelski Łodzi na rok 2017/2018 wśród zadań ogólnomiejskich najwięcej głosów zdobyły zadania: „Zwierzęta w Łodzi są ważne - pomoc dla zwierząt bezdomnych i właścicielskich” (L0203), „Miniboisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sępiej „(L0145), „Pozwól mi żyć - arteterapia dla dzieci z oddziałów onkologicznych” (L0020), „Nowoczesna Strefa Rekreacji, Wypoczynku i Animacji w Parku na Zdrowiu” (L0208). Magistrat nie podaje ile głosów oddano na każde zadanie.

Nie wiadomo też, czy zadania te ostatecznie trafią do realizacji.

- Sytuacja jest dynamiczna i zakładamy, że z każdym dniem może się zmieniać - mówi Grzegorz Justyński, dyrektor biura ds. partycypacji społecznej łódzkiego magistratu.

To pierwszy raz w historii budżetu obywatelskiego, gdy podano ranking zadań przed końcem głosowania.

Budżet obywatelski Łodzi na 2018 rok. Piknik na Piotrkowskiej [ZDJĘCIA]

Głosowanie trwa w Łodzi od 16 września do 8 października do północy. Do najbliższej niedzieli można głosować na kartach papierowych, później już tylko w internecie.

Do środowego poranka głos oddało 31 tys. łodzian.

- W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba głosujących jest podobna - mówi Justyński.

Do wyboru jest 730 zadań, z tego 136 to projekty ogólnomiejskie, a reszta- osiedlowe. Wśród nich jest najbardziej kontrowersyjny - święto San Escobar za 400 tys. zł. Pula do wydania to 40 mln zł. Wyniki będą znane w październiku.

Czytaj:Budżet obywatelski w Łodzi. Od soboty rusza głosowanie

**ZOBACZ |**Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości