Budżet obywatelski. Jak i gdzie zgłosić swoją propozycję?

  • Express Ilustrowany
Do 30 września można składać wnioski do ogłoszonego po raz pierwszy budżetu obywatelskiego w Zgierzu. Mieszkańcy miasta mogą wskazać inwestycje, które, ich zdaniem, powinno się wykonać z miejskich pieniędzy i które wydają im się najpotrzebniejsze. Miasto przeznacza na ten cel pół miliona złotych.

(jaz)

POLSKA GIBRALTAR O KTÓREJ MECZ, POLSKA GIBRALTAR GDZIE W TV
Jakie pomysły można zgłaszać? Jak to zrobić? Tego między innymi można będzie się dowiedzieć na spotkaniach informacyjnych, które już trwają. Biorą w nich udział przedstawiciele władz Zgierza oraz urzędnicy odpowiedzialni za budżet obywatelski. Od 14 września będzie się kilkakrotnie zbierał specjalny zespół, który oceni oraz sprawdzi pod względem formalnym i prawnym napływające wnioski. Ważne jest, aby jak największa liczba zgierzan włączyła się w to przedsięwzięcie.

Od 12 października zaplanowano trwające przez 10 dni głosowanie na poszczególne projekty. Głosy będzie można oddawać przez internet lub osobiście w ośmiu wyznaczonych punktach –
m.in. w Urzędzie Miasta, straży miejskiej, Miejskim Ośrodku Kultury oraz czterech przychodniach zdrowia. 23 października zostanie ogłoszona lista projektów zakwalifikowanych do realizacji. Wskazane przez mieszkańców inwestycje zostaną wykonane w tym i w przyszłym roku, w zależności od zakresu i rodzaju prac.

W tym tygodniu odbyło się już kilka spotkań z mieszkańcami w sprawie budżetu obywatelskiego, m.in. w szkołach podstawowych nr 3 i 11. Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski przybliżał zebranym cele i założenia budżetu, a także wyjaśniał, w jaki sposób, do kiedy i gdzie można składać wnioski z propozycjami projektów. Był też czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Najczęściej pytano o możliwość wykorzystania budżetu obywatelskiego na inwestycje drogowe oraz budowę i remonty chodników. Padła także propozycja utwardzenia parkingu przy SP nr 3 oraz utworzenia klubu fitness pod chmurką.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŚMIESZNE WIERSZYKI URODZINOWE, ZABAWNE SMSY NA URODZINY
ŻYCZENIA NA OSIEMNASTKĘ
ŻYCZENIA NA 40 URODZINY
ŚREDNIA DŁUGOŚĆ PENISA...
ŻYCZENIA NA ŚLUB. WIERSZYKI ŚLUBNE [ŚMIESZNE, KRÓTKIE]

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości