Budżet obywatelski. Głosowanie się rozpoczęło

  • Express Ilustrowany
Od dziś można głosować na budżet obywatelski 2018. Z wnioskami można zapoznać się w internecie lub w czasie pikniku na ul. Piotrkowskiej.

Piotr Jach

Już od północy można głosować na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Łodzi. Głosy można oddawać przez internet (do 8 października) lub od godz. 9 na tradycyjnych papierowych kartach (do 1 października), które można pobrać i oddać po wypełnieniu w jednej z 15 placówek na terenie miasta: w punktach informacyjnych UMŁ, centrum kontaktów z mieszkańcami, szkołach i domach kultury - pełną listę można znaleźć na www.uml.lodz.pl/budzet_obywatelski, gdzie do wglądu jest także spis wszystkich 730 zadań ubiegających się o realizację w przyszłym roku - 136 ponadosiedlowych i 594 osiedlowych.

Każdy mieszkaniec Łodzi, który ukończył 16 lat ma prawo zagłosować na 10 zadań - do 5 ponadosiedlowych i do 5 osiedlowych. Ważne, by nie głosować dwutorowo, czyli zarówno przez interent, jak i na papierze, bo tak oddane głosy wzajemnie się anulują po wprowadzeniu ich do systemu zliczającego wyniki.

Z wnioskami do BO 2018 można będzie zapoznać się bliżej już dziś, podczas pikniku budżetowego, który w godz. 12- 16 odbędzie się na ul. Piotrkowskiej. Między ul. Zamenhofa a ul. Tuwima blisko stu autorów projektów zadań do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego będzie zabiegać u łodzian o poparcie dla swoich pomysłów. Będzie można z nimi porozmawiać, poznać zasady głosowania a nawet już zagłosować w mobilnym punkcie do głosowania, który pojawi się na miejscu.

Propagowanie idei budżetu obywatelskiego oraz jego zadań przyświecać ma też całej serii 16 wydarzeń, jakie bodbędą się podczas trwania głosowania. Złożą się na nie rodzinne pikniki w szkołach podstawowych, zajęcia sportowe w ośrodkach MOSiR i spotkania z pisarzami w bibliotekach. Pierwszy już dziś: na Stawach Jana, w parkach Sielanka i Źródliska, BOK „Na Żubardzkiej”, SP nr 116 i 202 oraz w bibliotece przy ul. Wróblewskiego 67.

Więcej na temat:

Widzisz problem?

Jeśli realizacja budżetu obywatelskiego budzi Twoje wątpliwości